Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Poradňa - opýtajte sa...

Máte otázky z oblasti daní a účtovníctva, miezd alebo financovania byvania? Potrebujete sa poradiť s právnikom o rodinnom či obchodnom práve? Investujete alebo by ste chceli začať investovať? Využijte služieb nášho poradenského centra a obráťte sa na nás! Radi vám poradíme.

Daňová poradňa     Financovanie bývania Právna poradňa     Investičná poradňa
       

Zadanie otázky

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť:

Najnovšie otázky

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobry den, prosim, zahrna sa do rocneho zuctovania dane z prijmu, o kt. som poziadala zamestnavatela aj prijem vyplateny a zdaneny jednorazovo na zaklade dohody o vykonani prace od inej firmy ? Je takato dohoda o vykonani prace prijmom zo zavislej cinnosti ? dakujem.

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Prajem krasny den. Poprosila by som o radu ohladom danoveho priznania. V roku 2008 som bola na materskej dovolenke (prijem 70441), poberala som rodicovsky prispevok, mala som prijmy zo sprostredkovania poistenia §6 (13222)a mala som uzavrete zivotne poistenie (12000). Mam povinnost sama podat danove priznanie? Je mozne, aby si na mna znizil zaklad dane manzel, a ak ano v akej vyske? Co je vyhodnejsie a hlavne spravne? Daju sa skombinovat oba pripady, ze si manzel znizi zaklad dane o plnu ciastku a ostatne prijmy budu zuctovane v mojom danovom priznani? Dakujem velmi pekne. Naozaj je to dost komplikovane a velmi by som ocenila radu odbornika.

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Sekcia: Dane   |   Téma: 

Dobrý den, jsme firma z ČR, společnost s ručením omezeným, podnikáme v oblasti dodávek a montáže rekuperačních jednotek a chtěli bychom se přihlásit jako plátce DPH na Slovensku, vzhledem k tomu, že máme již řadu zákazníků právě na Slovensku. Můžete nám prosím poradit, jak máme postupovat při přihlášení? Kam se máme obrátit? Co k tomu budeme potřebovat? Děkuji předem za odpověď. Eva Dudová, účetní společnosti

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Reklama
 
Reklama