Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Poradňa - opýtajte sa...

Máte otázky z oblasti daní a účtovníctva, miezd alebo financovania byvania? Potrebujete sa poradiť s právnikom o rodinnom či obchodnom práve? Investujete alebo by ste chceli začať investovať? Využijte služieb nášho poradenského centra a obráťte sa na nás! Radi vám poradíme.

Daňová poradňa     Financovanie bývania Právna poradňa     Investičná poradňa
       

Zadanie otázky

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť:

Najnovšie otázky

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, v r. 2013 sme kúpili byt a v r. 2015 sme ho predali. Chcela by som sa opýtať, či musím podávať daňové priznanie z bytu, keď sa cena za kúpu i za predaj (vrátane provízie RK) rovná nule. Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z nehnuteľnosti

Dobrý deň, v juli 2015 som kúpila nehnuteľnosť ktorú som este v decembri 2015 predala (peniaze zan som ešte 12/2015 mala fyzicky na ucte) ale rozhodnutie z katastra mi prislo az v 2/2016 s právnymi účinkami od 2/2016. Som povinna podavat danove priznanie z nehnutelnosti az v zdanovacom obdobi 1/2017? Taktiez ma zaujima, kedze sa byt predal este v 12/2015, musim takisto podat danove priznanie z prijmu do 3/2016? Zisk z predaja po odratani nakladov a kupnej ceny nehnutelnosti je 4 000€. Za odpovede dakujem.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, 12 rokov som pracovala v ČR, k 1.8.15 som ukončila PP a vrátila sa spať na Slovensko, potom evidencia na UP - dávky v nezamestnanosti som dostavala z ČR. Ako je to s ročným vyúčtovaním daní? Mám ich podávať v ČR alebo na SK? Ak na SK je nutné prepočítavať príjmy na €? V ČR som si do dani dávala aj odpočítateľnú položku z úrokov na úver, ako je to na Slovensku? Ďakujem za odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobry den, ak by som chcel prenajat byt, ako si mam vypocitat, do akej sumy nemusim platit dan, resp. podavat danove priznanie? Vychadzajme z toho, ze nemam ziadny iny prijem, platim si sam zdravotne poistenie. Kedy sa vobec nemusi podavat danove priznanie, ak mam prijem z prenajmu do urcitej sumy, alebo ak mam celkovy zisk do urcitej sumy - teda mozem si odpocitat moje naklady na byt od prijmu za prenajom? Mozem si odpocitat aj to zdravotne poistenie, ak by som si ho platil sam? Vopred dakujem za rady.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, v roku 2015 som odpracovala 10 mesiacov a chcela by som sa spýtať, či v daňovom priznaní nezdaniteľné minimum je plná čiastka za celý rok 3803,33 € alebo len časť z tejto sumy za tých 10mesiacov. Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň. Mám povinnosť podávať daňové priznanie na Slovensku, keď pracujem v Českej republike, kde daňové priznanie za mňa podáva zamestnávateľ? Som zamestnaný v ČR. V Česku prakticky i bývam v prenajatom byte. Na Slovensku mám stále trvalý pobyt. Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, v roku 2015 sme predali časť záhrady za sumu 2000€.Vlastníkom záhrady som ja spolu s manželom. Je potrebné podať daňové priznanie? Ďakujem.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobre den, V roku 2015 som pracovala v Spojenych arabskych emiratoch. Aky je postup pri plateni dani, kedze je podpisana zmluva o zruseni dvojiteho povinneho zdanenia. Budem musiet platit dane z prijmu, aj ked tu nie je dan. Dakujem.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, od 1.6.2015 som szčo, dovtedy som bola evidovaná nezamestnaná na ÚP. Príjem za pol roka ako szčo mám nízky cca 1700,- na uplatnenie daňového bonusu. Ako nezamestnaná som mala príjem z príležitostnej práce ( zmluva o dielo )vo výške cca 600.-€ Môžem tento príjem zarátať pre potrebu daňového bonusu ? Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň. V roku 2015 som zmaturoval a hneď potom som odišiel pracovať do zahraničia. Momentálne som od Novembra na úrade práce a do zahraničia sa vraciam v Marci/Apríli. Musím teda podať daňové priznanie ? Ak áno potrebujem k tomu nejaké doklady ako napr. pracovnú zmluvu ?

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň. Chcem sa informovať či musím podávať daňové priznanie, keď som mala za rok 2015 celkový príjem cca 500€. Ak áno tak aký druh, a čo k tomu potrebujem. Za odpoveď dopredu ďakujem :)

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, som poberateľom výsluhového dôchodku cca 900,- € mesačne a v roku 2015 som aj pracoval na základe pracovnej zmluvy od 1.1.2015 do 31.5.2015, teda 5 mesiacov a zo mzdy som odviedol daň - úhrn preddavkov na daň v sume 491,- €, môj úhrn vyplatených zdaniteľných príjmov činil 2.984,12 €, čiastkový základ dane činil 2.584,37 €. Iné príjmy som nemal. Daňový bonus na dieťa uplatňuje manželka a jej príjem je vyšší, takže úľavu na dani na manželku nebudem uplatňovať. Mám podať daňové priznanie za rok 2015 a mám nárok na vrátenie dane a v akej sume? Ďakujem za odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, som študent denného štúdia v Českej republike. Trvalý pobyt mám v Slovenskej republike. V ČR pracujem na DPP, odpracujem maximálne 300hod/rok a môj príjem neprekročí 10000kč/mes. Mám taktiež ako student u zamestnávateľa podpísané tzv. ružové prehlásenie. Ďalej taktiež súbežne pracujem aj na Slovensku, na dohodu o brigádnickej práci študentov, kde moja mzda je maximálne 200€. Rad by som sa spýtal, je takto možné využívať moje študentské výhody súbežne v dvoch štátoch? Ako je to s podávaním daňového priznania za rok 2015?

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, môže si manžel SZČO uplatniť na mňa nezdaniteľú časť základu dane ak som celý minulý rok bola na rodičovskej dovolenke, ale zároveň som poberala aj príspevok na opatrovanie na môjho strýka vo výške 211 € mesačne? Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, ak podávam daňové priznanie z údajov v librách, násobím hodnotu libier daným koeficientom 0,726, alebo delím ročným koeficientom, aby som dala správne údaje do priznania?

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobry den, 17 rocna dcera pracovala v roku 2015 cez studenstkú agenturu. Zarobila za cely rok cca 450,- EUR. Ma podat danove priznanie a ak ano, vzor A alebo B? Dakujem za odpoved

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobry den, v novembri 2015 priatel vybral zivnost na predaj cez eshop, ale eshop este len dokoncujeme, predaj planujeme zahajit od marca 2016. Za obdobie 11.-12.2015 tympafom nevykazujeme ziadne prijmy. Odvody do poistovne sme vsak riadne platili, z mojich prijmov. Sme povinny podavat danove priznanie vykazujuce stratu? Dakujem za odpoved.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobry den. Manzelka poberala za rok 2015 matersku do siedmeho mesiaca v celkovej sume asi 790€. Vzhladom k tomu, ze mala nizky prijem dostavala zo SP cca 110 €. Z uradu prace jej doplacali do vysky rodicovskeho prispevku do celkovej sumy 203,20 €. Ja ako SZCO si chcem uplatnit nezdanitelnu cast zakladu dane na manzelku. Budem si uplatnovat vo vyske 3803,33 - 110€xpocet mesiacov ktore bola na materskej alebo 3803,33€-203,20€x pocet dni ktore bola na materskej? Dakujem za odpoved

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobry den, v pripade, ze som pocas roka 2015 pracovala 10 mesiacov pre slovenskeho zamestnavatela a 2 mesiace pre europske institucie, ktorych prijmy su vynate zo zdanenia, danove priznanie podavam ja, alebo mozem o to poziadat svojho slovenskeho zamestnavatela? Dakujem za odpoved.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daňový bonus

Dobrý deň.Chcem sa poinformovať ohľadom daňového priznania na rok 2015.Keďže som koncom mesiaca v decembri podala výpoveď, podávam si daňové priznanie sama. Ale nejako mi nesedia sumy v potvrdení, ktoré mi dala účtovníčka môjho bývalého zamestnávateľa. Údaje o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse podľa paragrafu 33 zákona, kalendárne mesiace 1,3,5-10,12, som mala vyplatené v sume 192,69€. To sedí aj podľa mojích vyplatených páskách. Ale úhrn preddavkov na daň zranených podľa paragrafu 35 zákona bez uplatnenia daňového bonusu mám sumu 51,73€. A suma na bonus na rok 2015 je 21,41€ ×3=64,41€.Chcem sa spýtať či to mám správne, alebo urobila chybu pani účtovníčka. Lebo už aj v minulosti nebolo dobré to potvrdenie čo mi dala. Ak by som si nedávala daňové priznanie urobiť u inéj účtovníčky, tak by som na to nedošla.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň. Môžem požiadať posledného zamestnávateľa o podanie daňového priznanie, ak sme sa dohodli na ukončiní pracovného pomer k 31.10.2015 a už od októbra som bola práceneschopná až do konca roka? Mám na to právo? A je to jeho povinnosťou prijať moju žiadosť o ročné zúčtovanie dane?

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu PO

Dobrý deň! Moja DSS ma v ročnom výpise upozornila, že existuje taká možnosť, že si môžem uplatniť daňovo odpočítateľnú položku zo sumy uhradených dobrovoľných príspevkov do výšky 2 percentá zo základu dane....suma pripísaných povinných príspevkov zo SP je 213,41 € (podľa výpisu od DSS)....základ dane podľa potvrdenia od zamestnávateľa je 4610,22 €....keď to vypočítam, 2 perc. z tejto sumy je 92,20 €...tak túto sumu môžem ešte odpočítať popri nezdaniteľnej časti na daňovníka (t.j. 3803,33+92,20)?Dobre som to pochopila? Ďakujem pekne za odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či musím podať daňové priznanie,ak som v roku 2015 pracovala na klasický pracovný pomer,kde zamestnávateľ odvádzal všetky odvody plus som pracovala príležitostne na zmluvu o spolupráci podľa občianskeho zákonníka a moj príjem z tejto činnosti nepresiahol 1300 eur? Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daňový bonus

Dobrý deň, manželka je študentkou denného doktorandského štúdia. Chcel by som sa opýtať či mám nárok na daňový bonus na manželku za rok 2015. Zobrali sme sa v septembri 2015 a od tohto mesiaca začala manželka aj študovať. Predtým bola evidovaná na úrade práce. Manželka dostáva štipendium podľa zákona.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, som zamestnaná (na Slovensku)od roku 2009 u toho istého zamestnávateľa. 2.júla 2015 som nastúpila na materskú dovolenku, teda som začala poberať materské(cca 16 eur/deň). Chcem sa opýtať, ako mám postupovať v prípade vrátenia daňového preplatku, resp. ak požiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, bude mi preplatok takto vrátený? Alebo musí požiadať môj manžel a uplatniť si na mňa nezdaniteľnú časť? Považuje sa materské za príjem? Ďakujem za odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: Ostatné dane

Dobry vecer, chcela by som sa spytat, ci mam povinnost podat danove priznanie, ked som zdedenim nadobudla ornu podu, ktora je v najme druzstva? Komu plynie povinnost platit dane? Dakujem za odpoved kj

Sekcia: Dane   |   Téma: 

Dobrý deň , Pracujem v Polsku asi 8 rokov na trvalý pracovný pomer , v júli 2015 som otvoril živnosť na Slovensku so zámerom podnikania , do dnes som sa k podnikaniu ale nedostal .Živnosť na SK teda nemá žiadny zisk ani stratu/neurobil som žiadnu faktúru ,ani nič nie je v nákladoch/ na zdrav .poistovni ma informovali že pokiaľ firma nemá žiaden zisk a platím zdravotnú v PL, na SK nemám platiť zatiaľ nič , sociálna sa asi posúdi až k 1.7. Mám ale otázku ako je to s daňovým priznaním ? musím podať daňové priznaie na SK? štandartne podávam daňové priznanie v Polsku. ďakujem .

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň. Počas celého roku 2015 som bol zamestnaný a pri daňovom vyrovnaní si chcem uplatniť odpočítateľnú položku na manželku. Manželka bola počas celého roku evidovaná na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie.Nedostávala od štátu žiaden príspevok, bola bez príjmu. Len 6 mesiacov vykonávala aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby začo dostávala paušálny príspevok vo výške 198,09 eur. Mám nárok požiadať si na ňu odpočítateľnú položku? Ak áno, tak za všetkých 12 mesiacov, či len za 6 mesiacov? Ďakujem. Jozef

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobry den,som slovak s trvalym pobytom na slovensku,ženaty,3 deti,pracujem v ČR na česku živnosť,platim si tam zdrav.a soc.poistenie,na slovensku nepracujem.V ČR sa zdržujem viac ako 183 dni.Možem si uplatniť v DP metodu vyňatia prijmov alebo musim použiť započet?Ďakujem za odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: 

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či musím a za aké obdobie podávať daňové priznanie, keďže v októbri 2015 som sa rozviedla a po rozvode sme uzavreli písomnú dohodu o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnostiam, nakoľko sme spoločne postavili rodinný dom a po rozvode si ex manžel dom nechal a mne vyplatil 15.000,-€, pričom dom bol ohodnotený na 150.000,-€. Uvedenú dohodu sme podpísali koncom roka 2015, ale LV na jeho meno bude až februári 2016. Ďakujem za odpoveď

Sekcia: Dane   |   Téma: 

dobrý den, mam otazku. v roku 2015 som januar a februar bola na urade prace ako nezamestnana a brala som podporu. potom som sa dobrovolne odhlasila z cestným prehlasenim ze odchadzam do zahranicia, v zahranici som si nasla pracu a vratila som sa na sk v novembri prihlasila na UP a pokracujemv podpore z Up ktorú som nemala docerpanu. dala som im aj doklad s poistovne v zahranici ze som tam cosi zarobila a ze bolo za mna odvadzane. neviem ci mam a ako mam podat danove priznanie kedze iný doklad ako ten zekolko som zarobila nemam a ani nebudem uz mat. je to akoby len taky vycuc" prijmu. neviem co s tým.. iný zarobok na slovensku som nemala a mam trvalý pobyt na sk. mam podat alebo nie. . dakujem .

Sekcia: Dane   |   Téma: 

Dobrý deň platia SHR /samostatne hospodáriaci rolníci/ v obci daň na smeti ? /TKO/ Obec má schválenú sumu vo VZN ale neviem či sa niečo oproti minulemu roku nezmenilo, ci sa aj v tomto roku platí 2016???? Dakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: 

Dobrý deň Zdedil som nehnuteľnosť nasledovne : 1. Polovicu domu som zdedil v roku 2001 v priamom rade. 2. Druhá polovica ostala bratovi ktorý zomrel roku 2013 teda zdedil som tú ďalšiu časť resp. polovicu. 3. Dom bol predaný roku 2015 za sumu 40 000 € Otázky : 1. Platí sa daň len z polovice kedže pri zdedení druhej časti neprešlo 5 rokov ??? 2. Obstarávacia cena v dedičskom konaní pri druhej polovici bola 13 000 € budem teda platiť z rozdielu medzi predajnou a touto cenou teda keď vychádzam , že v 1. bode sa nemýlim 20 000 - 13 000 ??? ďakujem pekne za opravenie alebo potvrdenie mojich informácií.

Sekcia: Dane   |   Téma: 

Dobrý deň, urobí mi daňové priznanie ( za príiem na SR) moj bývalý zamestnávateľ na SR? Pracovala som v SR do apríla, od júna v Nemecku. Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: 

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako študent som bol v lete na brigáde vo Francúzsku zarobil som v hrubom nejakých 2000 eur + na Slovensku brigadujem popri škole. Mám nejaký nárok na vrátenie peňazí, čo mi boli zdanené vo Francúzsku alebo nie ?

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dna 12.05.2011 mne so setrou darovali rodicia dom s vecnym bremenom.V dome sme byvali od narodenia,cize aj po darovani domu.Vecne bremeno sa zrusilo a 31.08.2015 sme predali dom za 450000a kupili sme dom 02.09.2015 za 510000eur.Cize peniaze z predaja darovaneho domu sme investovali do kupy domu a jeho rekonstrukcii. Musime so sestrou zaplatit dan z predaja domu ktory nam bol darovany a ked ano, ako mame ju zaplatit?

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, ako to je s daňovým priznaním pre dôchodcu, ktorý popri dôchodku pracuje na základe autorskej zmluvy - dania sa celé príjmy alebo je možné uplatniť určitú sumu, do ktorej sa tieto príjmy nezdaňujú? Taktiež by som sa chcel spýtať, či v tomto prípade vzniká povinnosť registrácie na daňovom úrade. Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň. Jeden známy ma oslovil s tým, že mu za tento rok mám urobiť daňové priznanie k dani z príjmov. Problém je však v tom, že je zamestnancom v jednej spoločnosti a počas celého roka si nechal posielať na účet svojej manželky peniaze, ktoré si zarobil mimo pracovného pomeru. Jeho manželka je evidovaná celý čas na úrade práce, príjem, kedy je potrebné podávať DP je prekročený. Tá osoba si je vedomá toho, že to nebola najvhodnejšia forma zárobku, a preto chce z tohto príjmu odviesť daň, aby všetko bolo OK. Je toto vôbec možné? Za odpoveď ďakujem a ostávam s pozdravom

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako vypísať daň. priznanie. Manžel je na slovensku dobrovoľne nezamestnaný, platí si odvody do soc. aj zdr. poisťovne. Na Slovensku nemal žiadny príjem. V Nemecku má živnosť, na ktorú zarobil cca 5000. Na ktoré riadky daň. priznania v SR sa to uvádza? Náklady v Nemecku nemá žiadne, je potrebné na Slovensku v DP uvádzať paušálne 40 % náklady ?

Sekcia: Dane   |   Téma: 

Keď ako firma darujem darovacou zmluvou vecný alebo finančný dar inému subjektu napríklad denný stacionár , musím to dať do prímov a platiť z toho daň? Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Podnikanie a dane

Dobrý deň, rozvádzam sa s manželom, som spoločníčkou v s.r.o. a konateľom je jej manžel. Firma je spiaca, nečinná. Je mi jasné, že za rok 2015 ju nutné podať nulové DP, ale chcem sa opýtať, kto ho musí podať ... spoločník alebo konateľ firmy? A resp. kto musí zaplatiť daňovú licenciu?

Sekcia: Dane   |   Téma: Podnikanie a dane

Dobry den. Od januara zacinam podnikat v cukrarskej vyrobe.Teraz zriadujem prevádzku, vybavujem potrebné náležitosti, kupujem zariadenie atd. Chcem sa opytat možem si po založení živnosti alebo s.r.o uplatniť náklady vzniknuté v predošlom období- t.j.oktober 2015 až januar 2016?,

Sekcia: Dane   |   Téma: Mzda

Dobry den, som zamestnana u 2 zamestnavatelov (zazrak nad vsetky zazraky :) ), u toho prveho som podpisala papier o nezdanitelnej ciastke zakladu dane este v juni (lebo som nevedela, ze budem zamestnana aj niekde inde). Mam tam o polovicu mensi prijem ako u druheho zamestnavatela, takze ten mi odporucil, aby som tu nezdanitelnu ciastku podpisala u neho. Ten prvy zamestnavatel mi vsak povedal, ze u nich sa to neda zrusit, ale ze tie peniaze sa mi aj tak vratia ked si podam danove priznanie, lebo nezdanitelna ciastka sa odpocitava zo vsetkych prijmov (budem mat danovy preplatok). Zaujimalo by ma, ci je to naozaj tak, lebo ja do toho nejako nevidim...Dakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň Chcel by som sa spýtať: -aké dane a poplatky musím odvádzať z príjmu z prenájmu garáži?(iba daň z príjmu a daň z nehnuteľnosti?) -čo všetko si smiem prirátať do nákladov ? - platí sa niečo navyše pri vyššom príjme z nájmu? (príjem vyšší ako 10 000€/rok) -existuje nejaká nezdaniteľná čiastka ? Som normálne zamestnaný,zamestnávateľ za mňa odvádza odvody. ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daňový bonus

Dobrý deň, žijem s priateľom v jednej domácnosti máme spolu dve deti na ktoré si priateľ uplatňuje daňový bonus a ja som rozvedená s prvého manželstva mám syna ktorý žije s nami v spoločnej domácnosti.Chcem sa spýtať či priateľ si môže na ňho uplatniť daňový bonus keď,že ja nemôžem nakoľko som poberateľkou rodičovského príspevku

Sekcia: Dane   |   Téma: Mzda

Dobrý deň, som študentkou VŠ na druhom stupni (25 rokov), rodičia už nepoberajú na mňa prídavky, ako to ovplyvni výšku sociálneho štipendia. Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Daňový bonus

Dobry den.Chcela by som sa opytat,že ak na SR som si pozastavila detske pridavky a nepoberala som ani na uzemi SR ani v ČR či si možem uplatnit danovy bonus na dieta na SK.Danove priznanie som davala za rok 2014 v ĆR ale bonus nie.Dakujem za rady a odpovede.

Sekcia: Dane   |   Téma: Mzda

Dobrý deň, som držiteľom preukazu ZŤP občana s mierou funkčnej poruchy v percentách 50%.Uchádzam sa o zamestnanie a môj budúci zamestnávateľ, prejavil veľký záujem o tuto informáciu. Zaujímali ho percentá. Zaujímalo by ma preto, o koľko nižšie odvody za mňa zamestnávateľ bude odvádzať, resp. koľko môže ušetriť. Chcem ho na základe toho požiadať o zvýšenie ponúkaného platu. Aby sme sa mohli baviť o konkrétnych číslach uvádzam aj ponúkaný plat = 800€ v hrubom. Mohli by ste mi napísať presný výpočet, resp presný rozdiel medzi odvodmi za zamestnanca s platom 800€ u zamestnanca ZŤP a zamestnanca bez ZŤP? Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Mzda

Dobry den, som studentka denneho studia VS, pracujem na brigadu- dohoda o vykonani prace. Robim dve brigady v jednom mesiaci, takze vynimku z odvodu aj dane z prijmu si mozem uplatnit len v jednej z nich. Mozem sa spytat, kolko per cent sa odvadza z prijmu za odvod do poistovne a kolko za dan?Teda kolko zarobim v cistom ak mam na hod 4e brutto.

Dobrý deň Chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť článok alebo stránku kde by som sa dočítal podrobnosti o fungovaní hypotekárnych a spotrebných úveroch. mám na mysli podrobné informácie o týchto produktoch potreboval by som to do jednej práce do školy ďakujem

Reklama
 
Reklama