Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Poradňa - opýtajte sa...

Máte otázky z oblasti daní a účtovníctva, miezd alebo financovania byvania? Potrebujete sa poradiť s právnikom o rodinnom či obchodnom práve? Investujete alebo by ste chceli začať investovať? Využijte služieb nášho poradenského centra a obráťte sa na nás! Radi vám poradíme.

Daňová poradňa     Financovanie bývania Právna poradňa     Investičná poradňa
       

Zadanie otázky

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť:

Najnovšie otázky

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, som živnostník a mám paušálne náklady, chcel by som sa opýtať, či je možné odčítať si diéty z príjmu, keď dva mesiace v roku pracujem v Čechách a ako sa to fakturuje, resp. účtuje?

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Som na rodicovskej dovolenke, za rok 2011 som nemala príjmy zo závislej činnosti, a prenajímam byt. Mam dve otazky: 1.Čo musi byt splnene, aby som mohla uplatnit v marci 2012 preukazatelne vydavky spojene s prenajmom? 2. Ako sa rata preplatok ako prijem z prenajmu v tom pripade, ze preplatok bol vycisleny v roku 2011 a tyka sa roka 2010 (najomnik bol v byte od oktobra 2010), cize prenajmu sa tento preplatok netyka cely??

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Sekcia: Právo   |   Téma: Občianske právo

Dobrý deň p. advokát, ako riešiť ak nájomca býva v prenajatom byte aj po skončení nájomnej zmluvy?

Odpovedal(a): Ficek Milan, JUDr.
Reklama
 
Reklama