Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Poradňa - opýtajte sa...

Máte otázky z oblasti daní a účtovníctva, miezd alebo financovania byvania? Potrebujete sa poradiť s právnikom o rodinnom či obchodnom práve? Investujete alebo by ste chceli začať investovať? Využijte služieb nášho poradenského centra a obráťte sa na nás! Radi vám poradíme.

Daňová poradňa     Financovanie bývania Právna poradňa     Investičná poradňa
       

Zadanie otázky

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť:

Najnovšie otázky

Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je nejaký limint, do akého môžem uplatňovať zrážkovú daň? Predpokladám, že by to mohlo byť v zákone o dani z príjmov, ale nemôžem nájsť správny paragraf. Viem napríklad, že v ČR je limit 7000kč. Ak je príjem nad túto čiastku, už sa daň vyberaná zrážkou neuplatňuje. V §43 zákona o dani z príjmov som však žiadnu informáciu o maximálno limite nenašla. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu PO

Chcel by som sa vediet, ze ked cirkev preda budovu ci musime z predaja dan zaplatit? Dakujem.

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Sekcia: Dane   |   Téma: Daň z príjmu FO

Je povinná osoba žijúca v Anglicku celý rok, pracujúca v Anglicku, žijúca v Anglicku,a teda je rezidentom inej krajiny a len TRVALÝ pobyt má na Slovensku podávať daňové priznanie na Slovensku??? Ak nie, aké iné povinnosti má na Slovensku??? Ďakujem. D.Pôbišová

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Reklama
 
Reklama