Utorok 4. august 2015. | Nastaviť ako domovskú stránku

Dotaz v poradenství: Výpočet základu dane

Sekcia:Dane  |  Téma:Daň z príjmu FO
21.3.2010 10:44   22.3.2010 19:16
Otázka:

pri dani z príjmu FO mám problém so sumou, z ktorej vypočítavam odpočítateľnú položku na daňovníka - mám od hrubého príjmu odpočítať iba paušálne výdavky (vyjde mi suma XY) a potom vypočítať tú odpočítateľnú položku podľa vzorca 7872 - (XY:4), alebo od hrubého príjmu odpočítať okrem paušálnych výdavkov aj zaplatené sociálne a zdravotné poistné (XYZ)a potom vypočítať tú odpočítateľnú položku podľa vzorca 7872 - (XYZ:4)? vdaka



Odpoveď:

Dobrý deň. Výpočet treba urobiť nasledovne : Výška prijmov (§6 ods.1,b) - paušálne výdavky - zaplatené sociálne a zdravotné poistenie = čiastkový základ dane. Odpočet nezdaniteľných častí základu dane je až potom ak ščítame všetky čiastkové základy dane (ak máte) a zistíte základ dane.

Odpovedal: Gúčik Dušan, Ing.

Reklama
 
Reklama

POPISEK Najlepší podnikateľský účet na Slovensku

Zadarmo: všetky platby v EUR v rámci SEPA vrátane trvalých príkazov, Internetbanking, Smartbanking, platobná karta, API bankovníctvo, hotovostné operácie.