Nedeľa 29. marec 2015. | Nastaviť ako domovskú stránku

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 11.12.2013 19:54  |  13.12.2013 14:29

dobrý deň, chcem sa opýtať, ak SZČO vedie daňovú evidenciu, ako má zaznamenávať Pohonné hmoty....ako nákup PHM alebo vytvárať cestovné náhrady (výkaz) napr. za každý mesiac???? ďakujem

Odpovedal(a): Gúčik Dušan, Ing.
Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 01.03.2013 22:06  |  04.03.2013 08:30

Dobrý deň, ako SZČO môžem si do výdavkov (daňová evidencia) uviesť náhrady za používanie vlastného motorového vozidla nezaradeného/nezapísaného na podnikanie, miesto bydliska Bratislava.. cesta do prace každý deň do firmy v Bratislave t.j. Bratislava ulica bydliska - Bratislava ulica firmy (4,38 km) v ktorej pracujem a späť cez výpočet cestovných náhrad? Ďakujem Vám pekne. S pozdravom.

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 01.03.2013 22:01  |  04.03.2013 09:13

Dobrý deň, pracujem na slovenskú živnosť v Nemecku, je možné si uplatniť do výdavkov cestovné náhrady pre Nemecko 45 €/deň na základe vypísaných cestovných príkazov v prípade že vediem len daňovú evidenciu? Za radu veľmi pekne ďakujem.

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 05.02.2013 14:21  |  08.02.2013 11:15

Cestovné výdavky SZČO Dobrý deň, ak SZČO vyyužíva súkr.auto na podnikanie, ale nemá ho uvedené v majetku /cestná daň uhradená/, môže si do výdavkov uplatniť 80% z ceny nakúp.PHM alebo iba uplatniť náhrady za spotreb.PHM dľa vzorca a viesť knihu jázd? Ďakujem

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 04.02.2013 12:16  |  06.02.2013 16:58

Dobry den, chcel by som sa Vas spytat ako mozem dat do danovych vydavkov stravne pri zahranicnej pracovnej ceste,ak uctujem PHM 80% t.j. nerobim si knihu jazd. Kedze si nerobim knihu jazd ,cesta nie je zdokladovana ,iba PHM na zaklade nakupu. Zvycajne sa zdrziavam v zahranici 2tyzdne kde konzultujem projekt. Nahradu za PHM uctujem 80% vydavkom,avsak stravne neviem ci mozem dat automaticky za 2tyzdne do nakladov. Staci ak pripojim nejaky doklad o nakupe potravin tu v zahranici? Aj to iba kvoli tomu aby som dokazal ze som sa zdrziaval v zahranici. Alebo staci aj nakup PHM v zahranici,cim bude zrejme ze sa v zahranici zdrzaivam. Niekedy idem do zahranicia na 2tyzdne s tym ze po ukonceni konzultacii nadalej ostavam v zahranici, ale na tie dni zu nepisem stravne,samozrejme vtedy zu nemam ani doklad o PHM,cize vtedy neviem ako dokazat ze som sa zdrziaval v zahranici. Neviem si dat rady v takomto pripade,ak necestujem naspat na slovensko,ale ostavam nadalej v zahranici a takto neviem ci aj tie doklady o nakupe PHM mozem dat do uctovnictva ak zu nie som na ZPC. Som konatel firmy bez prijmu. Dakujem vopred za odpoved! Stefan

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 30.11.2012 22:55  |  03.12.2012 21:00

som SZčO pracujem v čR cely rok za pracu fakturujem slovenskej firme zaujima ma ako a kolko možem odpisovať diet či je to nejak obmedzene

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 07.11.2012 11:43  |  08.11.2012 01:21

Vyratanie stravneho z pracovnej cesty Dobry den, prosim o radu. bola som na 3 dnovej pracovnej ceste. prvy den som mala cestovne 11,05 a stravne 9,30 druhy den som mala zabezpeceny obed a veceru treti den som mala cestovne 12,45 a zabezpecene ranajky. Pred 17:00 som uz bola doma.. neviem spravne vykratit stravne za tie dva dni.. a to zaokruhlovanie sa robi len za stravne alebo stravne spocitam s cestovnym a rozdiel zaokruhlim nahor.. No je tu nejaka sikulka co to vie vyratat za mna? dakujem.. ja som uz zufala..

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 05.10.2012 15:33  |  08.10.2012 09:21

Dobrý deň. Náš konateľ je zároveň jedným zo spoločníkov. Má nárok na stravné lístky a príspevok zo sociálneho fondu? Ďakujem za odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 10.03.2012 23:41  |  11.03.2012 19:46

Môžem ako daňovník, ktorý mal príjmy z sprostredkovania poistenia (vykonával poistenie – poskytnutie poistky), daň do nákladov napr. cestovné lístky od SAD napr. do PO či musím byť niečím preukázané že tam bolo to stretnutie, ak kancelária nie je zriadená a stretnutie bolo napr. v cukrárni.., dobíjanie kreditu – telefónu cez bankomat, je to postačujúce?

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 17.03.2011 08:42  |  19.03.2011 15:00

odchádzam na 4 týždne na zahraničnú služobnú cestu. mám nárok na diety alebo stravné, ak ubytovanie stravu dopravu hradí zamestnávateľ a ak ano, v akej výške? Ďakujem-

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 25.03.2010 09:37  |  27.03.2010 19:41

Dobry den, zamestnanec bol na SC v Cechach vlastnym autom a so zamestnavatelom sa dohodol, ze cestovne nahrady mu budu vyplatene v EUR. Aky kurz mame pouzit na prepocet stravneho, vreckoveho a nahrady PHM z CZK na EUR ? Podla Z.o cestovnych nahradach §36 sa na prepocet stravneho pouzije kurz 1. dna v mesiaci. Mame tento isty kurz pouzit aj na prepocet vreckoveho a nahrady PHM ? Dakujem.

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 10.03.2010 13:06  |  10.03.2010 22:57

Dakujem za odpovede, no prosim bližšie vysvetliť vašu odpoveď na moju 3.otazku (upresnim ju): 3. ("1")živnostník (SZČO)si na základe dohody (zmluvy)o prenájme auta prenajal na podnikanie firemné auto od iného ("2")živnostníka (SZČO-cestná daň uhradená), može si "1" živnostník (SZČO)uplatniť výdavky za prenájom, aj keď doklady za benzín si neodkladal v domnení, že bude vypisovať "cesťáky"? Vaša odpoveď : Myslím, že bolo treba auto prenajať do firmy. otázka : ... ako do firmy? ved "1" živnostník si ho od 2" živnostníka prenajal "do firmy" (používal ho na podnikanie). Vdaka za vysvetlenie...

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 22.01.2010 15:02  |  23.01.2010 20:17

Dobry den, pocas roka 2009 som bola vyslana na vykon prace do zahranicia (taliansko). Povodna firma s ktorou mam zmluvu je dcerskou spolocnostou sucasneho zamestnavatela. So sucasnym zamestnavatelom som uzatvorila zmluvu o prideleni... Moj pobyt v taliansku prekrocil v roku 2009 183 dni, stala som sa rezidentom, pricom mam vsak trvaly pobyt stale na Slovensku, platim dane na slovensku, socialne poistenie a taktiez som vlastnickou bytu na Slovensku. Vyplatu mi vyplaca slovenska firma, ktora mi kazdy mesiac plati taktiez diety a vreckove. Zaroven dostavam malu sumu penazi ako prispevok na ubytovanie, co predstavuje cca 1/5 zo skutocnych nakladov vynalozenych na ubytovanie (ktore su preukazatelne). Otazka: musim podavat danove priznanie aj v Taliansku ? Povazuje sa za zdanitelny prijem aj suma vyplacana ako stravne a vreckove, cize je tato ciastka predmetom zdanenia v Taliansku ? Je potrebne v Taliansku zdanit aj prispevok na ubytovanie ? Podla informacii od sucasneho (talianskeho zamestnavatela) musim zo stravneho a diet, ktore mi vyplaca slovenska firma platit dane v taliansku. Dane a vsetky odvody platim v Slovenskej republike, kazdy mesiac si evidujem cestovny prikaz na zaklade ktoreho su mi vyplacane diety, vreckove). Dakujem Vam vopred za odpoved.

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 09.01.2010 23:16  |  13.01.2010 07:58

Dobrý deň chcem sa spýtať na učtovanie pohonných hmôt v jednoduchom účtovníctve, Či treba viest knihu jázd, alebo sa dá dať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane určité percento z celkovej sumy..Pýtam sa preto lebo sa mi zdá že sa v istom čase o tom hovorilo a neviem či to aj platí.. Ďakujem za odpoveď.

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 07.01.2010 15:06  |  09.01.2010 14:16

Môžem nakupovať stravné lístky dopredu mesiac alebo až rok? Som SZČO a účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva. Napr. v decembri 2009 nakúpim lístky na celý rok, teda na rok 2010 s predpokladom, že nebudem PN. Náklady na obstaranie a za SL zahrniem do ZD v roku 2009. Manipulačný poplatok, resp. iné dodávateľské služby vo vzťahu k SL sú daňovo uznateľným výdavkom? Ďakujem.

Sekcia: Dane   |   Téma: Cestovné náhrady 25.12.2009 15:39  |  28.12.2009 08:39

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či podnikateľ ktorý má autodopravu a sám si jazdí na aute a prácu vykonáva mimo bydliska čiže je na týždňovke má nárok na diéty alebo stravné a či si to môže odpísať z daní???...Ďakujem.Lubica

Stiahnite si daňové formuláre, ktoré počítajú samé!

rpsn.jpgPripravili sme pre Vás formuláre, ktoré vypočítajú vašu daňovú povinnosť samé. Stačí len zadať základné údaje o vašich príjmoch, výdavkoch, nezdaniteľných položkách, deťoch a pod. a formulár Vám sám vypočíta vašu daňovú povinnosť.

Využijte túto službu pri daňovom priznaní k dani z príjmov Typ A a Typ B.

CAD 1,358 0,00 stabilní
CZK 27,523 0,00 stabilní
GBP 0,730 0,00 stabilní
HRK 7,650 0,00 stabilní
HUF 300,540 0,00 stabilní
CHF 1,048 0,00 stabilní
JPY 129,390 0,00 stabilní
PLN 4,098 0,00 stabilní
USD 1,086 0,00 stabilní
Sporiaci tarifÚrok zo sporenia
ZFP Kombi0 %
Kredit IX0,1 %
Kredit VIII0,1 %
Kredit XI0,1 % p.a.

Reklama

POPISEK Najlepší podnikateľský účet na Slovensku

Zadarmo: všetky platby v EUR v rámci SEPA vrátane trvalých príkazov, Internetbanking, Smartbanking, platobná karta, API bankovníctvo, hotovostné operácie.