Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Ako daniť príjmy z ČR

Sekcia:Dane  |  Téma:Príjmy zo zahraničia
19.2.2017 19:14   20.2.2017 14:23
Otázka:

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať,ako a kde má podať daňové priznanie moja priateľka, ktorá v roku 2016 pracovala v januári v CZ a od 1.2.2016 nastúpila do práce tu na Slovensku. Od 1.2.2016 má pobytový preukaz občana EÚ a žijeme spolu na Slovensku. Od českého zamestnávateľa dostala potvrdenie o príjme za január 2016 a u súčasného zamestnávateľa jej tvrdia, že jej podajú daňové priznanie len za 11 mesiacov odpracovaných na Slovensku v roku 2016 a za ten jeden mesiac ( január 2016 ) si musí vraj podať daňové priznanie v Českej republike... Ďakujem za odpoveď!Odpoveď:

Dobrý deň, musí sa rozhodnúť, kde budete rezidentom. Ak je rezidentom na Slovensku, mala by všetky svoje celosvetové príjmy uviesť v daňovom priznaní na Slovensku.

Aj príjmy zdanené v ČR by mali byť prepočítané a uvedené v daňovom priznaní na Slovensku.

Ak jej ich zamestnávateľ nechce pripočítať, musí si urobiť daňové priznanie sama

Formuláre k daňovému priznaniu na stiahnutie

Príjmy z ČR musíte prepočítať na eurá kurzom ECB (Kurzy ECB do daňového priznania

Ako daniť príjmy zo zahraničia

Odpovedal: Hrášková Miroslava, Ing.

Právne upozornenie:

Pýtajúci sa berie na vedomie skutočnosť, že odpovede na ním položené otázky sú výrazom subjektívneho názoru odpovedajúceho. Nemusia vo všetkých prípadoch vyjadrovať jednoznačné a záväzné výkladové pravidlo uvedeného problému. V prípade, že by sa pýtajúci chcel uvedenou odpoveďou a v nej obsiahnutou radou či názorom riadiť, odporúčame, aby svoju otázku a uvedený problém ešte konzultoval s ďalším odborníkom.

Reklama