Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Zamestnanie na Slovensku aj v ČR - kde podávať DP?

Sekcia:Dane  |  Téma:Príjmy zo zahraničia
20.2.2017 13:39   20.2.2017 14:16
Otázka:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom podania daň. priznania. Pracovala som od 1. 1. 2017-31.3.2017 na Slovensku. Od 1. 4. 2017 do konca roka 2017 som sa zamestnala v ČR. Na Slovensku mám trvalý pobyt, v ČR bývam podnájme. Ako mám vysporiadať príjmy za rok 2017. Kde podať daňové priznanie, v ČR som požiadala o ročné zúčtovanie ale čo so slovenským príjmom. Mám podať daň. priznanie typu A na Slovensku a z ČR priložiť ročné zúčtovanie a príjem z ČR vyňať. Budem vďačná za odpoveďOdpoveď:

Dobrý deň,

predpokladám, že sa bavíme o príjmoch za rok 2016 :-).

Na Slovensku by ste mali podať daňové priznanie, kde zdaníte svoje celosvetové príjmy - teda uvediete aj príjmy z ČR. Tie sa však iba započítajú, pretože existujú zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. Avšak príjmy z ČR v slovenskom daňovom priznaní uviesť musíte.

Príjmy z ČR musíte prepočítať na eurá kurzom ECB (Kurzy ECB do daňového priznania)

Ak by ste nestihli podať daňové priznanie na Slovensku do konca marca, môžete si predĺžiť lehotu na podanie DP až o 6 mesiacov. Vzor oznámenia si môžete stiahnuť aj tu: Vzor oznámenia na predĺženie lehoty na podanie daňového priznania

Formuláre k daňovému priznaniu na stiahnutie

Odpovedal: Hrášková Miroslava, Ing.

Právne upozornenie:

Pýtajúci sa berie na vedomie skutočnosť, že odpovede na ním položené otázky sú výrazom subjektívneho názoru odpovedajúceho. Nemusia vo všetkých prípadoch vyjadrovať jednoznačné a záväzné výkladové pravidlo uvedeného problému. V prípade, že by sa pýtajúci chcel uvedenou odpoveďou a v nej obsiahnutou radou či názorom riadiť, odporúčame, aby svoju otázku a uvedený problém ešte konzultoval s ďalším odborníkom.

Reklama