Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Ako uplatniť nezdaniteľnú časť ZD na daňovníka

24.3.2017 19:53   28.3.2017 11:41
Otázka:

Dobrý deň prajem, potrebovala by som súrne poradiť, od 4.1.2016 som nastúpila na materskú dovolenku, od 28.8.2016 na rodičovskú, v decembri 2016 som sa zamestnala na brigádu a odrobila som len 28 hodín. k daňovému priznaniu mi prišli 2 papiere, prvý od brigádnickej práce z decembra, kde mám uvedený úhrn vyplatených zdaniteľných príjmov 280e a nezdanitelná časť dane 0e ... a druhý papier mi prišiel od zamestnávateľa od ktorého som v januári 2016 odchádzala na matesku dovolenku a tam mám sumu zdaniteľných príjmov 30,15e a nezdaniteľnú časť dane 316,94e ... neviem, akú nezdaniteľnu daň si mám uviesť či len tú sumu 316,94e, že v mojom prípade je to vlastne aj za celý rok? ... a môže mi vyjsť mínusová položka? ... ďakujem velmi pekne za odpoveďOdpoveď:

V daňovom priznaní si nezdaniteľnú časť základu na daňovníka uvediete za celý rok.

Ak vám výjde nezdaniteľná časť ZD na daňovníka vyššia, než samotný základ dane, je daň nulová.

Odpovedal: Hrášková Miroslava, Ing.

Právne upozornenie:

Pýtajúci sa berie na vedomie skutočnosť, že odpovede na ním položené otázky sú výrazom subjektívneho názoru odpovedajúceho. Nemusia vo všetkých prípadoch vyjadrovať jednoznačné a záväzné výkladové pravidlo uvedeného problému. V prípade, že by sa pýtajúci chcel uvedenou odpoveďou a v nej obsiahnutou radou či názorom riadiť, odporúčame, aby svoju otázku a uvedený problém ešte konzultoval s ďalším odborníkom.

Reklama