Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Zdaňujú sa príjmy, keď neexistuje zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia?

Sekcia:Dane  |  Téma:Príjmy zo zahraničia
4.11.2017 17:42   6.11.2017 10:03
Otázka:

Dobry den, dakujem za predchadzajucu odpoved, ja ak mozem este by som doplnil otazku, bo odpoved mi na nu nedali ani na danovom urade. Ak clovek zije a pracuje v krajine s ktorou Slovensko nema podpisanu zmluvu o dvojitom zdaneni,ale ma tam byt v podnajme, centrum zaujmov, plati si zdravotne pistenie a je rezidentom (rezidenstske viza) ale si ponechal aj trvaly pobyt na Slovensku (ale takmer vobec sa tam nezdrziava), rozhoduje stale to pravidlo, kde je vacsi resident alebo je v tomto pripade zdaneny aj na Slovensku? Dakujem velmi pekneOdpoveď:

Dobrý deň,

pokiaľ neexistuje zmluva o dvojitom zdanení, obvykle sa vždy zdaňuje aj na Slovensku

Ešte sa dá vybaviť na daňovom úrade niečo ako vyhlásenie/potvrdenie, že nie ste daňovým rezidentom SR, a tým by sa eventuálne dalo zabrániť dvojitému zdaneniu.

Odpovedal: Hrášková Miroslava, Ing.

Právne upozornenie:

Pýtajúci sa berie na vedomie skutočnosť, že odpovede na ním položené otázky sú výrazom subjektívneho názoru odpovedajúceho. Nemusia vo všetkých prípadoch vyjadrovať jednoznačné a záväzné výkladové pravidlo uvedeného problému. V prípade, že by sa pýtajúci chcel uvedenou odpoveďou a v nej obsiahnutou radou či názorom riadiť, odporúčame, aby svoju otázku a uvedený problém ešte konzultoval s ďalším odborníkom.

Reklama