FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie dane bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU MZDA

Odpovedal(a): Redakcia

Ročné zúčtovanie

Pekny den.Chcela som sa opytat v roku 2009 som pracovala len Januar a Februar , potom od 1.marca som bola cely rok nezamestnana. Poberala som 6.mesiacov podporu v nezamestnanosti a november - december aj davku v hmotnej nudzi , ktore z tychto prijimov mam zapisat do formulara a ako to vypocitam.?? Za poradenie vopred Dakujem

Daňové priznanie

Dobrý deň ! Prosím o informáciu,aké mám podať daňové priznanie,keď som bola celý rok nezamestnaná,od januára 2010 pracujem.Zamestnávateľ chce "niečo" za min.rok ! Ďakujem

Práca na dohodu

Dobry den, som vysokoskolacka a mam uzatvorenu jednu dohodu o brigadnickej praci a mam moznost uzavriet este jednu od februara 2010. Chcem sa opytat, ze kolko najviac mozeme zarobit mesacne, aby sme nemuseli nic odvadzat, aka je tam ta hranica. A tiez by ma zaujimalo, ci sa ta max. ciastka rozpocitava na mesiace, alebo rocne, lebo v ramci tejto druhej brigady budem pracovat tak, ze napr. februar odrobim cely, ale v marci budem robit len tyzden. Bude to v kazdom mesiaci rozne. vopre dakujem za odpoved :)

zamestnanecká prémia

Chcela by som sa informovať ako je to so zamestnaneckou prémiou. Pracujem ako predavačka a môj príjem je 250€ v čistom, mám jedno nezaopatrené dieťa na ktoré si uplatním daňový bonus v daňovom priznaní za celý rok a zároveň som vdova a poberám vdovský dôchodok. Mám nárok na túto prémiu? Ďakujem za odpoveď

náhrada za dovolenku

Pekný deň,prosím ako sa presne vypočíta priemer sadzby na dovolenku v kalend.roku. Ďakujem Milan Hlaváč

Daňový bonus

Dobrý deň, mám otázku k daňovému bonusu. Zamestnanec má dcéru študentku VŠ (bakalár). Ona prekročila štandardnú dĺžku štúdia, t.j. 3 roky, nakoľko v druhom ročníku prerušila štúdium na jeden rok. To znamená, že ona síce študuje v 3.ročníku ale už štvrtý rok. Podľa zákona ak sa prekročí štandardná dĺžka štúdia v akademických rokoch, tak nárok na bonus nie je. Rodinné prídavku sú však vyplácané aj v tomto školskom roku, nakoľko na SP jej povedali, že ak im donesie potvrdenie, že bola znova prijatá na VŠ, tak rodinné prídavky vyplácať budú. Moja otázka znie: Môžem aj ja na základe takéhoto potvrdenia vyplácať pracovníkovi daňový bonus na ňu aj v tomto školskom roku?

Daňový bonus

Dobrý deň! Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Som mzdová účtovníčka a pracovník mi doniesol potvrdenie o návšteve školy svojho syna, ktorý má 19 rokov. Rodičia sú 10 rokov rozvedení, syn bol súdnym rozhodnutím pridelený matke, ale teraz už je plnoletý. Syn nikde 3 roky nepracoval ani neštudoval, rodičia na neho nič nepoberali a teraz sa presťahoval od matky k otcovi a začal študovať na strednej škole. Nakoľko je už plnoletý a býva u otca, môžem otcovi vyplácať daňový bonus?

Dohoda o pracovnej činnosti

Dobrý deň, prosím o informáciu.V roku 2008 som pracovala na dohodu o pracovnej činnosti. So zamestnávateľom som bola dohodnutá že pracovať budem počas letných prázdnin - 3 mesiace, avšak dohodu som mala uzavretú na dobu neurčitú. Po troch mesiacoch som pracovať skončila, avšak písomne som výpoveď nedostala. Je táto dohoda stále platná?Je možné že zamestnávateľ si odmenu dáva do daňových výdavkov aj keď ja tam už skutočne nerobím.Ďakujem

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.