FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU PODNIKANIE A DANE

Odpovedal(a): Redakcia

Registračná pokladňa.

Dobrý deň, prosím o informáciu ohľado regostračnej pokladne. Doteraz sme reg.pokl. nepoužívali. vystavujeme fa a iba niektoré sú platené v hotovosti a dotera to bolo formou príj.pokld. dokladu. Stáva sa však situácia že odberateľ ktorý platí stále niekedy nemá hotovosť a zaplatí ob týždeň popr. cez BU.Tovar tam zostáva a čom potvrdí aj fa ale hotovosť nedostanem. Ako mám postupovať vtedy ? Urobím storno príjmu a musím vystornovať aj Fa, alebo iba pokl. doklad? Mám pokladňu do ktorej nahodím číslo fa a sumu ktorú treba uhradiť. ďalej ak odberateľ chce uhradiť dlžbú čiatku z min. roka (jedná sa o neplatičov, ktorý dlh -staré fa chcú uhrádzať čiastkovými platbamiv tomto roku )môžem to nahodiť do reg.pokl. ako príjem - tiež dám číslo fa z min. roka a sumu ? Ďakujem krásne Už som sa pýtala aj na DÚ no odporučili ma na Vás nevedeli mi poradiť. Drábiková - Mantler SK


Odpovedal(a): Redakcia

registračná pokladňa

Dobrý deň, potrebovala by som vedieť ako to je s fiškálnou pokladňou u živnostníka ktorý nakupuje a predáva nehnuteľnosti. Musí takato osoba mať fiškálnu pokladňu? a táto otázka platí aj na drobných živnostníkov ktorý zatepluju bytovky a túto prácu vykonávajú na živnosť. ďakujemOdpovedal(a): Redakcia

Finnančný sprostredkovateľ

dobry den, chcem sa spytat, od prveho januara som registrovana ako financny sprostredkovatel a mam pridelene DIC. chcem sa spytat aka povinnost co sa tyka odvodov mi tymto vznika a tiez ako a kedy sa da DIC zrusit, pripadne ake sankcie tam vznikaju.


Odpovedal(a): Redakcia

Archivácia dokladov

Dobry den som zivnostnik v ČR s trvalym pobytom v SR a chcem sa spytat kolko rokov alebo ako dlho treba uchovavat danovu dokumentaciu napr.pre pripad dan kontroly atd.Dakujem za odpoved.


Odpovedal(a): Redakcia

Prenájom budovy

dobrý deň mám otázku ohľadom príjmu z prenájmu s manželom máme polyfunkčnú budovu v podielovom spoluvlastníctve každý po 50% v budove sú 4 miestnosti na prenájom z ktorých 2 miestnosti som dala do prenájmu ja a dve manžel nájomné príjmy od nájomcov z ktorými je spísaná nájomná zmluva na moje meno poberám ja a príjmy z ktorými má zmluvu manžel poberá on. V minulom roku odišiel jeden manželových nájomníkov, tým pádom má manžel menší príjem ako ja môže to tak byť?Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.