FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie dane bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU PODNIKANIE A DANE

Odpovedal(a): Redakcia

Finnančný sprostredkovateľ

dobry den, chcem sa spytat, od prveho januara som registrovana ako financny sprostredkovatel a mam pridelene DIC. chcem sa spytat aka povinnost co sa tyka odvodov mi tymto vznika a tiez ako a kedy sa da DIC zrusit, pripadne ake sankcie tam vznikaju.

Archivácia dokladov

Dobry den som zivnostnik v ČR s trvalym pobytom v SR a chcem sa spytat kolko rokov alebo ako dlho treba uchovavat danovu dokumentaciu napr.pre pripad dan kontroly atd.Dakujem za odpoved.

Prenájom budovy

dobrý deň mám otázku ohľadom príjmu z prenájmu s manželom máme polyfunkčnú budovu v podielovom spoluvlastníctve každý po 50% v budove sú 4 miestnosti na prenájom z ktorých 2 miestnosti som dala do prenájmu ja a dve manžel nájomné príjmy od nájomcov z ktorými je spísaná nájomná zmluva na moje meno poberám ja a príjmy z ktorými má zmluvu manžel poberá on. V minulom roku odišiel jeden manželových nájomníkov, tým pádom má manžel menší príjem ako ja môže to tak byť?

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.