FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie dane bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU ZAMESTNANECKÁ PRÉMIA

Odpovedal(a): Miroslav Homola

Odstupné

Dobrý večer, chcel by som sa opýtať na koľko mesačné odstupné mám podľa Vás nárok, keď som nastúpil do firmy 1111, a. s. - 01/1998 V novembri 2008 som prestúpil do firmy 2222, s.r.o. Od 01.10.2018 som vo výpovednej dobe Rozviazanie prac. pomeru výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) a b) Zákonníka práce V kolektívnej zmluve terajšej firmy 2222, s.r.o. - je uvedené: Započítanie služobných rokov 2222, s. r. o. uznáva zvýhodnenie zamestnancov podľa dĺžky ich zamestnania v 2222, s. r. o. za účelom výplaty bonusov, jubilejných odmien a odstupného. Do tejto dĺžky sa započítava počet dní práceneschopnosti, materskej a rodičovskej dovolenky v zmysle § 166 ZP, štúdia alebo odbornej stáže, pokiaľ spadajú do doby trvania pracovného pomeru k 2222, s. r. o. Do trvania pracovného pomeru zamestnanca sa pre účely poskytovania sociálnych benefitov a ďalších pracovnoprávnych nárokov zamestnancov podľa tejto kolektívnej zmluvy započítava aj doba trvania pracovného pomeru zamestnanca v spoločnosti 1111, a.s., iba v prípade neprerušeného prechodu zo spoločnosti 1111, a. s. do 2222, s. r. o.. Je to trošku domotané Názvy firiem 1111,a.s. / 2222, s.r.o. sú vymyslené. Prechod z firmy do firmy bol neprerušený. Ďakujem pekne za odpoveď

Odpovedal(a): Redakcia

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať na zamestnaneckú prémiu. V roku 2012 som bola 5 mesiacov študent, 1 mesiac na úrade práce, 5 mesiacov ako dobrovoľne nezamestnaná a 1 mesiac Hlavný pracovný pomer. Počas celého roka som pracovala na dohody (7 dohôd) a spolu som zarobila 3322 €, nárok na zamestnaneckú prémiu mám, ale neviem, či si ju možem uplatniť na 12 mesiacov alebo na menej? Ďakujem za odpoveď

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť so zamestnaneckou prémiou. 6 mesiacov som bola evidovaná na úrade práce a 6 mesiacov som bola zamestnaná. Príjmy som mala len zo závislej činnosti. Môj celkový príjem za 6 mesiacov bol 3134,54, poistné 419,84 a základ dane z riadku 34/daň.priznania 2714,71. Mám nárok na zamestnaneckú prémiu? Ak áno, tak v daňovom priznaní v riadku 42 je potrebné uviesť sumu základu dane pri 12-násobku min. mzdy (3400,56) alebo môj základ dane z riadku 34/ (suma 2714,71). Daňové priznanie si podávam sama. Ďakujem za odpoveď.

Zamestnanecká prémia

Prajem pekny den. Chcela by som sa opytat ohladom zamestnaneckej premie, ci mi na nu vznika narok. Prva podmienka (odpracovanych min. 6 mesiacov v trvalom pracovnom pomere - nie dohoda) mi je jasna a splnam ju. Pracovnu zmluvu som mala od januara do jula 2012, kde bol hruby prijem 1860.96 (1616.01 v cistom). Potom som pracovala az do decembra nepretrzite na dohodu o vykonani prace s prijmom 378.50 v cistom. Podmienkou na ziskanie zamestnaneckej premie je aj to, ze by som mala mat priemerne 6-nasobok minimalnej mzdy pocas obdobia 12 mesiacov. Tu mi vsak nie je jasne, ci sa ten priemer mzdy rata len z trvaleho PP - to by som podmienku nesplnala, alebo sa tam zapocitava aj prijem z dohod - vtedy by som podmienku splnila a mohla by som uplatnit narok na zamestnanecku premiu. vopred vam dakujem za odpoved.

Zamestnanecká premia

Dobrý deň, - ak som bol zamestnaný 12 mesiacov, ale z toho od 6.6. do 6.9. som bol na PN mám nárok na zamestnaneckú prémiu za 12 mesiacov? - uvádza sa do daňového priznania suma nemocenského pre uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na mňa? (je z toho nejaká výhoda, keď som bol na PN - úhrn preddavkov na daň nemám, keďže som poberal len minimálnu mzdu) Pekne ďakujem.

Zamestnanecká premia

Dobrý večer, potreboval by som poradiť so zamestnaneckou prémiou. 5 mesiacov som bol vedený na úrade práce a 7 mesiacov som bol zamestnaný. Príjmy som mal len zo závislej činnosti. Môj celkový príjem bol 2299,71, poistné 355,63 a základ dane 2299,71. Mám nárok na zamestnaneckú prémiu? Ak áno, tak v daňovom priznaní v riadku 42 je potrebné uviesť sumu základu dane pri 12-násobku min. mzdy (3400,56) alebo môj základ dane z riadku 34 (suma 2299,71). Daňové priznanie si podávam sám. Ďakujem za odpoveď

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň. Som študentka, pracujem na dohodu mimo pracovného pomeru (7 mesiacov). Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov som mala 1070 Eur. Platiteľom dane je zamestnávateľ. Mám nárok na uplatnenie zamestnaneckej prémie? Ďakujem, s pozdravom Monika.

zamestnanecká prémia

Kto má nárok na zamestnaneckú prémiu za r. 2011? 1.Invalidný dôchodca (ID)pracujúci celý rok na dohodu? 2.ID pracujúci na dobu určitú min. 6 mes? 3.Má vôbec ID nárok na zamest. prémiu?, ak áno, za akých podmienok? Dopredu ďakujem za odpoveĎ

Zamestnanecká prémia

Dobry den, chcela by som sa opytat ci je mozne uplatnit zamestnanecku premiu ak som vyhrala v sutazi auto (nie od zamestnavatela). Vsetky ostatne podmienky splnam. Dakujem za odpoved. S pozdravom Julia

Zamestnanecká prémia

dobry den chcem sa este spytat ci mam narok na zamestnanencku premiu ak som zarobila za rok 2011 2353,68 eur, odrobila som 6 mesiacov poistne som mala 315,25 ciastkovy zaklad dane mam 2038,43 uhrn preddavkov 49,48 v potvrdeni od zam. mam mam uvedene ze nezdanitelna cast na danovnika je 1779,60. viete mi poradit aku nezdanitelnu cast na danovnika si mam uvadzat v DP 3559,30 alebo len tých 1779,60? dakujem velmi pekne za odpoved

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, do kalkulačky zamestnaneckej prémie, do kolónky mesačná mzda, treba dávať hrubú mzdu alebo čistú mzdu? Ďakujem za odpoveď.

Zamestnanecká prémia

dobry den v roku 2011 som pracovala v cr 11 mesiacov .moj prijem bol 3791e ale neviem ako spravne vypocitat zam.premiu a ako vynat prijmy.ako sa to vsetko vypacitava .za akukolvek radu dakujem

Zamestnanecká prémia

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci ma zamestnanec narok na zamestnanecku premiu, ak v roku 2011 bol zamestnany 6 mesiacov, ale z toho bol jeden mesiac PN. Dakujem.

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, či mám nárok na zamestnaneckú prémiu, ak som v roku 2011 od januára do apríla bola na rod. dovolenke a potom som pracovala 5 mec + 12 dní. Viem, že je podmienka odpracovaných 6 mesiacov, ale neviem či sa počíta aj rod. dovolenka, kedže ide o jedného zamestnávateľa. Ďakujem

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, že ak mám takýto príjem za minulý rok: úhrn príjmov z pracovného pomeru: 2957,53 eur z dohody mimo pracovného pomeru: 1134,62 eur Robila so od apríla do decembra 2011 mám jedno dieťa, na kt. som uplatnila daňový bonus manžel nemal žiadne príjmy mám nárok na zamestnaneckú prémiu ak áno, v akej výške? Za odpoveď ďakujem.

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň, v roku 2011 som poberala rodičovský príspevok (do dec.2011) a zároveň som bola zamestnaná v riadnom pracovnom pomere od 1.1.2011 do 30.6.2011 teda 6 mes. Zamestnávateľ mi vykonal ročné zúčtovanie, súhrn príjmov bol 3200 EUR. V mesiacovh august, september a november som pracovala na dohodu, kde som mesačne dostávala 110 EUR (teda 3 * 110 EUR), zamestnávateľ za mňa nič neodvádzal. Moja otázka znie: ako zahrniem svoje príjmy zo zárobkovej činnosti a dohody do daňového priznania a mám aj nárok na zamestnaneckú prémiu? Ako túto prémiu zahrniem do daňového priznania? Ďakujem

zamestnanecká prémia

Dobry den prajem, chcela by som sa spytat, ci mam narok na zamestnanecku premiu za rok 2010. Moj zarobok mesacne v cistom bol 314 EUR. Ake su podmienky pre ziskanie

Ročné zúčtovanie a zamestnanecká prémia

dobry den, manzel zaraba rocne okolo 5000eur v hrubom,uplatnuje si danovy bonus na dieta a dolozili sme zamestnavatelovi, ktory mu robi danove priznanie aj doklad, ze manzelka za rok 2009 dosiahla prijem okolo 40 000 a to materske a PN, teda vratia mu okolo 60eur este asi z dani, ktore zaplatil.ma v tomto pripade este na rok na zamestnanencky bonus a ak ano, kde si ho ma uplatnit.dakujem za odpoved

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.