FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU DAŇOVÝ BONUS

Odpovedal(a): Redakcia

Vrátenie dane

Dobry den. Som student (22 rokov) a pracujem na TPP. Pri nastupe som si poziadal o danovy bonus. Mam pravo pozadovat vratenie dani? Dakujem za odpoved.

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Daňový bonus alebo sleva na dani na dieťa

Dobrý den, chcela by so poradiť ohľadom daňovej úľavy v ČR a daňového bonusu v SR.Je to to iste? Manžel pracuje v Čechách, uplatňuje si tam na naše 2 deti daňovú úľavu a manželka pracuje na Slovensku a mesačne si uplatňuje daňový bonus. Ked manžel podal daňové priznanie v Čechách, žiadajú od nás, aby sme poslali čestné prehlásenie, že si manželka neuplatňuje daňovú úľavu na deti. Poprosím o radu, ako to je správne, kto si to može uplatniť?Je daňová ulava v Cechách iné ako danový bonus v SR?

Daňový bonus a živnosť v rakúsku

Dobry den. Pracujema va Rakusku ako opatrovatelka na rakusku zivnost. Ine prijmy nemam. Pracujem od maja 2017. Viete mi poradit ktore riadky v DP FO typ B mam vyplnit. Na danovy bonus mam narok za cely rok alebo len od maja? Dakujem

Aké doklady patria na doloženie daňového bonusu

dobrý,szijem s druzkou a malou dcerou 7 rocnou.pracujem ako zivnostnik a chcem si uplatnit danovy bonus na dieta.druzka je nezamestnana.chcem vediet ake tlaciva mi treba doplnit a dolozit ku danovemu priznaniu.dakujem pekne

Uvádza sa daňový bonus vyplatený zamestnávateľom

Uvadza sa niekde v danovom priznani suma danoveho bonusu ktory uz bol vyplateny zamestnavatelom?

Daňový bonus v daňovom priznaní

Dobrý deň.V roku 2016 som pracovala vo firme od januara do maja,tam som si aj uplatňovala daňový bonus na 2 deti,ale potom som ostala nezamestnana. Potom si ho uplatnil manžel ale len za 2 mesiace (jun,jul).. Chcela by som sa opýtať či si ho moze manzel uplatnit v danovom priznani za ostatne mesiace (8,9,10,11) ked pracoval a ja za december ked som uz pracovala ja a on bol nezamestnany?

Príjmy z ČR a daňový bonus

Ako mám vypísať daňové priznanie z príjmov zo zahraničia. Ak prijmi už boli zdanené v ČR. My žiadame len o bonus na dieťa.

Čo robiť, keď si daňový bonus zabudnete uplatniť u zamestnávateľa

Dobrý deň, robím daňové priznanie bratovi, ktorý v roku 2016 v mesiacoch január - august bol nezamestnaný, od septembra do konca decembra pracoval, avšak daňový bonus u zamestnávateľa zabudol žiadať. Na celý rok nemá nárok na daňový bonus - nesplnil podmienku polovice minimálnej mzdy, však za posledné 4 mesiace túto podmienku splnil /mal 500 € mesačne/. Keby žiadal bonus u zamestnávateľa nemusel by tútu sumu teraz vrátiť, ale neviem či môžem žiadať daňový bonus dodatočne v daňovom priznaní len na 4 mesiace. Ďakujem pekne.

Uplatniť si daňový bonus v ČR

Dobrý večer ja sa chcem spýtať či si môžem ako Slovák pracujúci V českej republike ale S trvalým pobytom na Slovensku uplatniť daňový bonus na deti V českej republike

Aká je výška daňového bonusu

Dobrý deň.Chcem sa poinformovať ohľadom daňového priznania na rok 2015.Keďže som koncom mesiaca v decembri podala výpoveď, podávam si daňové priznanie sama. Ale nejako mi nesedia sumy v potvrdení, ktoré mi dala účtovníčka môjho bývalého zamestnávateľa. Údaje o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse podľa paragrafu 33 zákona, kalendárne mesiace 1,3,5-10,12, som mala vyplatené v sume 192,69€. To sedí aj podľa mojích vyplatených páskách. Ale úhrn preddavkov na daň zranených podľa paragrafu 35 zákona bez uplatnenia daňového bonusu mám sumu 51,73€. A suma na bonus na rok 2015 je 21,41€ ×3=64,41€.Chcem sa spýtať či to mám správne, alebo urobila chybu pani účtovníčka. Lebo už aj v minulosti nebolo dobré to potvrdenie čo mi dala. Ak by som si nedávala daňové priznanie urobiť u inéj účtovníčky, tak by som na to nedošla.

Daňový bonus na manželku

Dobrý deň, manželka je študentkou denného doktorandského štúdia. Chcel by som sa opýtať či mám nárok na daňový bonus na manželku za rok 2015. Zobrali sme sa v septembri 2015 a od tohto mesiaca začala manželka aj študovať. Predtým bola evidovaná na úrade práce. Manželka dostáva štipendium podľa zákona.

Môže si uplatniť daňový bonus nevlastný otec

Dobrý deň, žijem s priateľom v jednej domácnosti máme spolu dve deti na ktoré si priateľ uplatňuje daňový bonus a ja som rozvedená s prvého manželstva mám syna ktorý žije s nami v spoločnej domácnosti.Chcem sa spýtať či priateľ si môže na ňho uplatniť daňový bonus keď,že ja nemôžem nakoľko som poberateľkou rodičovského príspevku

Kto má nárok na daňový bonus

Dobry den.Chcela by som sa opytat,že ak na SR som si pozastavila detske pridavky a nepoberala som ani na uzemi SR ani v ČR či si možem uplatnit danovy bonus na dieta na SK.Danove priznanie som davala za rok 2014 v ĆR ale bonus nie.Dakujem za rady a odpovede.

Ročný daňový bonus

Dobry den. Potrebujem poradit. Som zamestnana od 1. Jula 2016. Moj prijem bol 2938eur. Mam 2 deti a pocas tych 6 mesiacov som dostava danovy bonus. Chcem vediet ci si pri danovom priznani mozem uplatnit danovy bonus aj za tych 6 mesiacov co som este nepracovala. Proste ci mam narok na danovy bonus za cely rok. Dakujem

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.