FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie dane bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU PRÍJMY ZO ZAHRANIČIA

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Čo je príloha do daňového priznania - české príjmy

Dobrý deň,za rok 2016 mám príjmy zo závislej činnosti z ČR a na Slovensku podávam daňové priznanie B (kvôli ďalším príjmom z prenájmu v SR). Podkladom je potvrdenie o zdaniteľných príjmoch v ČR od zamestnávateľa, u ktorého mám zrazenú zálohu na daň, ale nie vykonané ročné zúčtovanie dane. Môžem toto považovať za preukázateľné zdanenie a použiť pri vypĺňaní daň.priznania metódu vyňatia príjmov? Ďakujem.

Metóda na zamedzenie dvojitého zdanenia príjmov z UK

dobrý deň, chcem sa opýtať,ako je to so zdanením príjmu zo zamestnania z UK, ak ako potvrdenie o príjme z UK je "statement of earings" k 30.1.2017, pričom daňový rok je tam uvedený rok 2017 a je tam uvedený "final tax code 1100L" a zrazená daň 0,- . môže sa ako príloha použiť toto potvrdenie, alebo je potrebné žiadať o potvrdenie k 30.12.2016? Je potrebné tento príjem zdaniť na SK, alebo sa môže použiť metóda vyňatia príjmu? Zamestnanec mal v roku 2016 aj príjmy zo zamestnania na SK Ďakujem za odpoveď

Kde je slovenský študent v ČR daňovým rezidentom

Dobrý deň. Rada by som sa poradila ohľadom podania daňového priznania za rok 2016. Som študentka a pracovala som aj v SR aj v ČR na dohodu. V SR na dohodu o brigadnickej praci, kde som zarobila 1671€ a v ČR na dohodu o provedení práce, kde som zarobila 18494Kč. Moja otázka teda znie, kde si podať daňové priznanie, keďže v ČR ma označili za daňového rezidenta a tým som aj v SR. Ďakujem veľmi pekne.

Pol roka v zahraničí - kde je daňový rezident

Dobry den, do 30.6.2016 som pracovala na Slovensku. od 1.7.2016 pracujem v NL, kde som sa s celou svojou rodinou prestahovala a sme vsetci registrovani v NL. ako mam postupovat pri urceni danoveho rezidenta? som dan.rezidentom do 30.6. na Slovensku a od 1.7.v Holandsku? mam vykazovat prijmy zo zahranicia v danovom priznani v SR? Dakujem.

Danenie príjmov z Arabských Emirátov - nerezident

Dobry den Rada by som sa informovala ako je to s platenim dani z prijmov u danoveho nerzidente. Pracujem v Spojenych Arabskych Emiratoch a mam tu aj trvaly pobyt. Odhlasila som si trvaly pobyt na Slovensku. Krajiny maju (podla niektorych zdrojov) podpisanu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, mam vobec podavat danove priznanie za 2017? (Chystame sa vratit na Slovensko pocas leta). Dakujem za odpoved.

Príjmy z ČR, daňový rezident SR

Dobrý deň, v roku 2016 som od 1.3. pracoval súčasne v ČR a v SR. Za predpokladu, že som daňový rezident v SR, prosím ako postupovať ? Podávam iba daňové priznanie v SR, kde uvediem aj príjmy z ČR, alebo podávam/oznamujem aj niečo v ČR ? Ďakujem veľmi pekne

Neplatí sa žiadna daň pri vyňatí príjmov

Dcéra mala príjem zo závislej činnosti vo Francúzsku, vo výške 4100 EUR. Na Francuzsko sa vtahuje metoda vynatia prijmu, ale oni maju progresivne zdanovanie a príjem je pod hranicou zdanenia (menej ako 5,963€) , cize jej strhli len odvody, ale dan z prijmu vo Fr neplatila. V daňovom priznaní, ktoré bude podávať môže tento príjem vyňať? považuje sa daň za vysporiadanú, aj keď v skutočnosti žiadnu daň neplatila?

Práca v ČR 11 mesiacov a daňové priznanie

Dobrý deň prosím Vás ako vyplniť daňové priznanie ak som pracovala v českej republike 11 mesiacov na pracovnú zmluvu. Je potrebné podať ako postupovať? Ďakujem

Príjmy zo zamestnania v ČR

Dobrý deň..Ja mám otázočku,Robím daňové priznanie typ B do ktorého mám zahrnúť aj príjem z českej republiky...Ale som zúfala,práca tam bola vykonávaná 3 mesiace, na potvrdení o príjmoch je uvedený príjem a celkový úhrn poistného- nie je rozdelené koľko do zdravotnej a do sociálnej, no a ja neviem kde túto prácu zapísať...viete mi to prosím vás poradiť?dakujem veľmi pekne za odpoved..

Príjmy z ČR, centrum záujmu SR - kde podať daňové priznanie?

Dobry den.Som Slovak a pracujem v ČR 20 rokov.Od roku 2008 som OSVČ na českú živnosť.Na Slovensku som nikdy nepracoval.Väčšinu času trávim v ČR.Na Slovensko chodim cca 2-3 krat za mesiac na víkend kde mam aj trvaly pobyt a manželku a deti.Danove priznanie podavam v ČR.Musim podavat dan.priznanie aj v SR?Som rezident ČR či nie?Ďakujem za odpoved.Marian.

Príjmy a nemocenská z Rakúska

Dobrý den prajem! Chcem sa opýtat na danove priznanie,ked som mal príjem len zo zahraničia. Mal som príjem od viacerých zamestnávatelov a aj z úradu práce/rakúsko/a tiež som tu pár mesiacov bol PN. Mám si spočítat všetko,alebo len zamestnanie?A ako postupovat,ked to chcem dat do vynatých príjmov zo zahraničia. Dakujem za odpoved.

Práca v Nemecku a daňové priznanie

Dobrý deň, Chcem sa spýtať, či mám povinnosť podať daňové priznanie na Slovensku, keďže polovicu minuleho roku som pracoval na SR a druhu polovicu u noveho zamestnavatela v Nemecku, kde mam prechodny pobyt. Doteraz na SR som podával daňové priznanie v spolupráci so zamestnávateľom (IBM). ďakujem

Príjmy z ČR

Dobrý deň, priateľ pracoval od 1.1 2016 do 29.2 na Slovensku a od 1.3. 2016 do konca roka v Českej republike. Ako je to s daňovým priznaním? Je povinný ho podať v oboch krajinách? Trvalý pobyt má na Slovensku. Ďakujem

Príjmy len z UK a daňové priznanie

Dobrý deň, chcela by som sa opytat, ohladom podavania danoveho priznania. V roku 2016 som pracovala v Anglicku, cca 6mesiacov. Zarobila som tam 8827,85 libier. Na Slovensku som nemala žiadne príjmi. Musim podavat danové priznanie ? Za odpoved vopred dakujem.

Ako dokladovať príjmy zo zahraničia

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, za minuly rok som do 31.3.2016 pracovala v UK, následne som bola zamestnana 11 dní u jedného zamestnávatela, potom nezamestnaná a od 20.6. som zamestnaná u iného zamestnavatela (najprv na dohodu, potom na THP). Do svojho danoveho priznania musim uviest aj prijem z UK (zdanovacie obdobie tam končí 31.3 - ciže nemam realny doklad iba za mesiace jan, feb,mar)? A aký formulár by som mala využiť? ďakujem krásne

Daniť príjem na SR aj v nemecku

Dobry den, Chcela by som sa opytat ak som pracovala aj v DE aj na SR. V Nemecku som zarobila do 700€ a na SR tiez do 700€. Mam povinnost podat danove priznanie aj v Nemecku, alebo mi staci podat danove priznanie na sR a priznat aj nemecky prijem ? Dakujem velmi pekne

Ako daniť príjmy z ČR

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať,ako a kde má podať daňové priznanie moja priateľka, ktorá v roku 2016 pracovala v januári v CZ a od 1.2.2016 nastúpila do práce tu na Slovensku. Od 1.2.2016 má pobytový preukaz občana EÚ a žijeme spolu na Slovensku. Od českého zamestnávateľa dostala potvrdenie o príjme za január 2016 a u súčasného zamestnávateľa jej tvrdia, že jej podajú daňové priznanie len za 11 mesiacov odpracovaných na Slovensku v roku 2016 a za ten jeden mesiac ( január 2016 ) si musí vraj podať daňové priznanie v Českej republike... Ďakujem za odpoveď!

Zamestnanie na Slovensku aj v ČR - kde podávať DP?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom podania daň. priznania. Pracovala som od 1. 1. 2017-31.3.2017 na Slovensku. Od 1. 4. 2017 do konca roka 2017 som sa zamestnala v ČR. Na Slovensku mám trvalý pobyt, v ČR bývam podnájme. Ako mám vysporiadať príjmy za rok 2017. Kde podať daňové priznanie, v ČR som požiadala o ročné zúčtovanie ale čo so slovenským príjmom. Mám podať daň. priznanie typu A na Slovensku a z ČR priložiť ročné zúčtovanie a príjem z ČR vyňať. Budem vďačná za odpoveď

Vyslanie zamestnanca do Rumunska

Dobry den, zamestnavatel ma vyslal na sluzobnu cestu do zahranicia (Rumunsko), kde skolim lokalnych zamestnancov. Nadalej som zamestnancom firmy sidliacej na Slovensku, ktora mi vyplaca mzdu a cestovne nahrady. Po uplynuti 4 mesiacov mi bolo ponuknute pobyt si predlzit. Pokial viem, existuje obmedzenie ohladne odpracovaneho obdobia (183 dni). Chcem sa opytat, ake povinnosti pre mna vyplyvaju, pokial by som sa rozhodla ostat viac nez pol roka a takisto, ci je to povinnost mna ako sukromnej osoby alebo povinnost zamestnavatela. Vopred dakujem.

Príjem z prenájmu, ak je daňovník žije vo Švajčiarsku

Dobry den. Zijem a pracujem vo Svajciarku, kde moj plat presahuje hranicu 120 000,- CHF a z toho dovodu musim podat danove priznanie aj ked som len drzitelom povolenia B (cize pracovne povolenie na 5 rokov). Zaroven vsak prenajimam nehnutelnosti na SR z ktorych mam oficialny prijem (zaregistrovany na danovom urade). Otazka O. Kedze SR a CH maju zmluvu o dvojitom zdaneni, dan z prijmu vo Svajciarsku na SR neplatim a v danovom priznani len dokladujem,ze dane z prijmu boli odvedene tu. Ako je to vsak s danami z prenajmu nehnutelnosti? Mam ju zahrnut do danoveho priznania vo Svajciarsku alebo ich zahrniem do danoveho priznanie na SR? Taktiez je este zaujimave, ze Svajciarske danove priznanie chce do priznania zahrnut moje primy celosvetovo. Dalsia otazka je, ze ako jednotlive krajiny vedia, kde dan odvadzam a kde mam aky prijem? Vopred dakujem za odpoved.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.