FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU PRÍJMY ZO ZAHRANIČIA

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Je nutné podávať DP na Slovensku ak sú príjmy zdanené vo VB?

Dobrý deň, mám dvoch synov, obaja pracuju 5 rokov v zahraničí /Veľká Británia a Nmecko/. Ročne im podávam daňové priznanie FO-A. Trvalý pobyt majú nahlásený u rodičov, ale nezdržiavajú sa na Slovensku,iba pri dovolenkách a krátkodobo. Sú daňoví rezidenti, alebo nerezidenti. V podobných prípadoch som počula od známych, že mám nahlásiť na Dú, že sú nerezidenti. Ak by som to nahlásila, dokedy to treba nahlásiť a v takomto prípade by to platilo už aj na rok 2016? Na Slovensku nemajú žiadne príjmy. Sú rozvedení a vyživujú na Slovensku det.Ďakujem.

Ako určiť, kde som rezident

Kde zdanit prijmy z OSVC ? OSVC v CR - je to nieco ako SZCO v SR ale ovela lepsie. Dobry den, mam SK obcianstvo ale prestahoval som sa do CR kde: * mam prechodny pobyt(prechodny pobyt u kamarata kde aj byvam * ohlasil som si Zivnost v CR, ktoru vykonavam piamo na mieste prechodneho pobytu v CR * v CR zije aj moj brat a priatelka a vacsinu casu travim tam. Predpokladam, ze som danovy rezident CR. Na moju zivnost v CR fakturujem aj spolocnostiam z uzemia SR, pricom samotna cinnost je vykonana v CR(tvorba metodiky, analyz, programovanie,...) Okrem zivnosti v CR nemam iny prijem. 1) Musim v SR podat danove priznanie a platit nejake dane v SR ?(Zo SR mam spolocne len obcianstvo a trvaly pobyt.) 2) Faktury, ktore som fakturoval z CR zivnosti do roznych SR spolocnosti mozem normalne zdanit v CR ? 3) Predpokladam, ze som danovy rezident CR. Kto urcuje danovu rezidenciu ?(Danovy urad CR? Danovy urad SR ? Ja ?)

Ako daniť príjem z anglicka

Pracovala som minuly rok par mesiacov v Anglicku a 3 mes. v SR. V anglicku mi bola mzda zdanena podla zakonov v UK a kedze som zarobila menej ako je u nich nezdanitelna ciastka, nebola mi zrazena ziadna dan. Budem podavat DP k prijmu FO v SR a prijmy zo zahranicia metodou vynatia prijmov...pri ktorej je napisane ze bol prijem preukazatelne zdaneny. Moja otazka ako je preukazatelne zdaneny, ked dan bola nulova lebo som zarobila malo. Mala by som si ten prijem dodanit podla danovych zakonov v SR, kedze u nas je nezdanitelna ciastka 3 803,33 eura a v UK je to 10600 libier? Dakujem. Katarina

Je nutné zdaniť príjmy z Veľkej Británie

Zaujímalo by ma nasledovné: Pracujem v UK a z príjmu mi nie je strhávaná daň som zaradený do tax code 1100L, plánujem tu ostať ešte pár mesiacov, ale s istotou viem povedať, že neprekročím nezdaniteľnú časť 10 600 libier. Po návrate na Slovensko mi teda vznikne povinnosť poslania daňového priznania. Moja otázka teda znie: -ak uvediem v daňovom priznaní úhrnný príjem v zahraničí povedzme 5000 libier/ 6000 eur, ale úhrnnú daň vo výške 0, vznikne mi povinnosť zdaniť tieto zahraničné príjmy na Slovensku? Vopred ďakujem, s pozdravom? Peter.

Ako daniť príjem z Peru, keď neexistuje zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia

Zdravim Vas, Od Juna pracujem v Juznej Amerike (Peru) kde je moj prijem zdaneny podla predpisov tejto krajiny. Medzicasom som v krajine ziskal aj trvaly pobyt (t.j. statut rezidenta). Na Slovensku mam taktiez trvaly pobyt avsak vzhladom na moje pracovne povinnosti sa v najblizsich rokoch planujem zdrziavat na Slovensku len par dni (dovolenka a pod.). Moja otazka sa tyka podania danoveho priznania na Slovensku buduci rok. Vzhladom na moje okolnosti popisane vyssie, vznika mi povinnost odovzdat danove priznanie buduci rok a aj v buducnosti? Ak ano, budem tym padom musiet uhradit dan z mojich prijmov nadobudnutych v Peru dvakrat (tj v Peru aj na SR)? Ake su moje moznosti ak sa chcem vyhnut plateniu dvojitej dane z mojich prijmov nadobudnutych v zahranici? (Vzdat sa trvaleho pobytu na SR alebo podobne?) Na Slovensku mam nulovy prijem a som riadne odhlaseny zo zdravotnej poistovne atd. Vopred vdaka

Neskoro podané daňové priznanie

Moja manželka pracuje v Lednických Rovniach v YURE, V mzdovej učtárni jej nevypracovali daňové priznanie za rok 2015,z dôvodu nepodpísania súhlasu so spracovaním.Stalo sa to z dôvodu pracovnej neschopnosti mo- jej manželky od 10.1.2016 do 1.3.2016.O nespracovaní daňového priznania sa dozvedela až 11.4.2016,keď si podpisovali spracované daňové priznania spolupracovníčky.Prosím o radu k ďalšiemu postupu,aby sa veci dali do poriadku.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.