FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU DAŇ Z PRÍJMU FO

Odpovedal(a): Redakcia

Príjmy zo ZČ v Taliansku, Nemecku a ČR

prosím o podanie informácie - v DPFO mám príjem zo ZČ z Talianska ,v mesiaci 09 a 10/2017, z ČR 01-07 a Nemecka. Akú metódu použiť na zdanenie príjmov - vyňatie alebo zápočet?

Oslobonie od dane

Dobry den, ja docasne byvam a pracujem v Toronte, Kanada a vdaka mojej zamestnavatelky som oslobodena od dani, tu v Kanade. Moja zamestnavatelka je diplomatka na Americkom konzulate v Toronte. Moja otazka je, aky doklad potrebujem od svojej zamestnavatelky pre danovy urad na Slovensku ak som v Toronte oslobodena od dani. Za odpoved vopred dakujem.

Daň z predaja darovaneho pozemku

Dobrý deň, V roku 2008 moja babka nadobudla pozemok, ktory v roku 2016 darovala mojmu otcovi. Ten ho v roku 2017 daroval mne. Ja ho chcem teraz predat. Chcem si dat vypracovat znalecky posudok aby som si mohol odpocitat hodnotu pozemku zo zisku z predaja. Ku ktoremu datumu/roku si mam dat vypracovat znalecky posudok? Dakujem.

Co sa udava do Tabulky c 1a tiadok 3 - zasoby

Vyplnujem danove priznanie FO typ B (tlacivo DPFOBv17), pouzivam danovu evidenciu. Otazka je aka hodnota sa vpisuje do tabulky 1a, riadok3-zasoby. Je to udaj z penazneho dennika (zasoby) alebo hodnota z uctovnej zasoby celkom riadok04. Dakujem za odpoved ASAP.

Daňový preplatok nepatrí zamestnávateľovi

Dobry den, chcem sa opytat ci ma zamestnavatel pravo si narokovat na vyplatenie mojho danoveho preplatku. Minuly rok som bol vyslany na pracovnu cestu do Nemecka kde som pracoval pol roka a zaucal sa na pracu ktoru vykonavam teraz v nasej firme na Slovensku. Za toto obdobie v Nemecku mi prisiel na zaklade danoveho priznania danovy preplatok a ten si chce firma v ktorej pracujem nechat ma vobec nato pravo vziat mi moje peniaze? Dakujem za odpoved.

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Príjmy z národného panelu

Dobry den, chcela by som sa prosim informovat. Zaregistrovala som sa na stranke Slovensky narodny panel a zaujimalo by ma, ako to je pri danovom priznani v pripade, ze dosiahnem nejaky zisk? Niekde sa pisalo, ze to tam treba uvadzat. Kedy, v akom pripade? Dakujem

Dochodca a poradenske sluzby

Som dochodca poberajuci starobny dochodok. Od nemeckej firmy budem dostavat za podadenske sluzby, slovenskym subjektom, mesacne vyplaty. Otazky su: *ci mozem dostavat vyplaty na sukromne konto a priznanie dane urobit sam, alebo cez nejaku uctovnu firmu? *ako zdanim tento prijem vzhladom na uz poberany dochodok? *musim odvadzat mesacne preddavky na dan ako fyyicka osoba, bez zivnosti? *aky doklad potrebujem od danej firmy na zdokumentovanie prijmu? *ake tlacivo treba vyplnit na odvod dane - fyzicka osoba typ A? *Je treba uplatnit metodu vynatia prijmov, alebo metodu zapoctu dane, kde najdem instrukcie, ak vyplata bude zdanena v Nemecku? Prosim info pre obydve moznosti - zdaneny a nezdaneny prijem v Nemecku. Dakujem.

aj príjem pod 1901,67 eur sa daní

Mám ročný príjem ako fyzická osoba 2400,-€, po odrátaní 500,-€, zostáva 1900,-€, a teda nemusel by som podávať daň. priznanie. Mám však z minulého roka daňový preplatok 845,-€, teda podať priznanie musím. Aký je výpočet dane: - 19% , t.j. 361,-€ - alebo nula

Daňové priznanie k dani z príjmov typ B

Dobrý deň. Do septembra minulého roka som pracoval na pracovnú zmluvu, až potom som sa zaregistroval ako živnostník. Aký typ tlačiva pre daňové priznanie za rok 2017 mám použiť? Ďakujem

Nedoplatky voči daňovému úradu

Dobrý deň, V minulom roku som ako študentka brigadovala. Od januára do augusta som mala podpísané vyhlásenie o uplatnení nezdanitelnej časti u jedného zamestnávateľa,privyrábala som si však aj na promoakciach kde som si kvôli nedostatku informácií o zákone tiež uplatnila nezdaniteln čiastku. Vyhlásenie o príjme mi už prišli od oboch zamestnávateľov. V marci si samozrejme budem podavat danove priznanie.Budem mať po podaní daňového priznania nejaké problémy? Samozrejme ak mi daňový úrad vyrata tak doplatim nedoplatok. Musim to nejako zohľadniť pri podávaní DO? Za informácie vopred ďakujem.

dodadočné daňové priznanie po smrti

Dobrý deň ja by som sa chcel opýtať ako to je ked daňovník umrie na koho sa to vzťahuje ? Viem že by to mal byť dedič môže byť aj dcéra za ktorú poberal daňový bonus alebo to musí byť manželka ? Viem aj to, že daňové priznanie sa podáva do 3 mesiacov od smrti ale čo ak s firmy prišlo potvrdenie príjmov zo závislej činnosti o polroka nato , môže sa ešte podať daňové priznanie ?

Príjmy z podielového listu

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci a za akych podmienok je mozne vyuzit oslobodenie od platenia dane za nasledovne: Nakup podielovych listov v roku 2007 cez slovenskeho obchodnika v zahranicnej spolocnosti, príjem z predaja (prevodu) v roku 2017. Za odpoved dakujem. Daniela

Rodičovská dovolenka,zmluva o spolupráci a daňové príznanie

Dobry den, chcem sa spytat,ci musim podavat danove priznanie,ak som na rodicovskej dovolenke,cize zo zamestania nemam prijem ziadny,ale prilezitostne si privyrabam a prijem z tejto cinnosti za rok 2017 bol 1200 eur? Pracujem na zmluvu o spolupraci podla obcianskeho zakonnika. Dakujem

Hranica pre podanie daňového priznania

Som DIČ,mal som v roku 2017 príjem 1901,67 €. Musím podať daňové priznanie? Podotýkam,že mám DIČ.

Dividendy a daňové priznanie

Prosím Vás o informáciu, do ktorých riadkov mám vypísať príjem z dividend. Som obyčajna pracujuca zenska, mam prijem zo zavislej cinnosti a prisli mi prisli nejake drobne dividendicky a teraz neviem, co s nimi, kam ich dat do danoveho prizannia, do ktorych riadkov? ďakukem za odpoved.

9 mesiacov zamestnanie 3 mesiace živnosť

Chcem sa informovať,aký typ danového priznania mám podať,ked som mal za min.rok príjmy zo závislej činnosti 9 mesiacov, 3 mesiace som mal len otvorenú živnosť,bez príjmu.

Príjmy z dohody u SZČO

Dobry den, prosim Vas o radu - som SZČO, osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov a minuly rok som od maja do decembra pracovala na dohodu. Nepoberam materske(ale som v zdravotnej a socialnej poistovni vedena ako poistenec statu), nemala som ziadne prijmy zo zivosti, len prijmy z dohody vo vyske 6800€ - z tych mi zamestnavatel platil socialne, zdravotne odvody a preddavky na dan. V takomto pripade podavam tlacivo dane z prijmu typu A? Su v mojom pripade nejake abnormalnosti, na ktore si mam dat pozor pri podani danoveho priznania z prijmu za rok 2017? Vopred dakujem za odpoved. Gabriela

Aké doklady patria na doloženie príjmov od zamestnávateľa a podnikania

Dobrý deň, aké doklady potrebujem na DP ak som prvé 3 mesiace roku 2017 pracovala ako zamestnanec, ďalšie 3 som bola nezamestnaná a potom som ďalších 6 bola SZČO? A bude to formulár B? Ďakujem.

Príjmy z prenájmu v daňovom priznaní

Chcela by som sa opytat ci sa daju odpisat - splatka uroku na uver, a povinne positenie uveru - pri prenajme bytu? viem, ze to bolo mozne v 2015, ale odvtedy bol zakon zmeneny? dakujem

Z akej sumy sa platí dať

Dobrý večer, som poberateľom polov. inval. dôchodku, v roku 2017 som dosiahla v umeleckej činnosti prijem tesne nad 1903,- eur. Na akom type tlačiva budem podávať DP a z akej sumy zaplatím daň? z celej zarobenej čiastky alebo len z rozdielu nad 1901,67 eura? A mám dalšiu otázku: ak budem mať v tomto roku príjem z umel. činnosti, ktorý nepresiahnem a podarí sa mi brigádnicky zamestnať, budem z brigádnickej činnosti podávať DP? Ďakujem.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.