FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU DAŇ Z PRÍJMU FO

Odpovedal(a): Redakcia

Danové priznanie

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať takto...do 15.1.2010 som bola PN od 15.1.2010 som bola na materskej a od 6.8.2010 na rodičovskej...mám si podať aj ja daňové priznanie?stačí keď si ho uplatní manžel?alebo ako to vlastne funguje?


Odpovedal(a): Redakcia

Dôchodca a brigáda

Dobrý deň, moja mama je invalidná dôchodkyňa (nad 70%) a zároveň vykonáva brigádnicku činnosť - roznášanie dennej tlače. Moja otázka znie, či je povinná platiť daň. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom, Martina Švorcová



Odpovedal(a): Redakcia

danové priznanie

Dobry den, prosim Vas o radu. Mama je dochodkyna, prijem ma z dochodku a prenajmu nebytovych priestorov na podnikanie. Ide o priznanie dane z prijmu za prenajom. Jeden zdroj na internete hovori, ze ak prijem z prenajmu neprekroci 2012,85 eura (polovica zakladnej nezdanitelnej casti zakladu dane), tak dan sa neplati. Druhy zdroj ale tvrdi, ze pre dochodcu platia specialne pravidla a dan platit musi. Prijem z dochdku za rok je 3967,92 eur, prijem z prenajmu za rok je 1991,64 eur. Minuly rok mama dan platila, tak neviem, ci tento rok sa nieco zmenilo a uz platit nemusi. Dakujem za pomoc.


Odpovedal(a): Redakcia

Daňové priznanie

v roku 2011 som mala iba jediný príjem z práce v zahraničí,vo výške 1295 eur. Som nezamestnaná, manžel je živnostník. Musím podať daňové priznanie?Ako je to s manželovými odpismi na mňa? Dakujem.


Odpovedal(a): Redakcia

Práca v ČR

Kde podáva daňové priznanie študent, študujúci v ČR, trvalé bydlisko v SR, keď má príjem z brigádnickej činnosti v ČR?


Odpovedal(a): Redakcia

Nepeňažná výhra

Daňové priznanie - nepeňažná výhra Dobrý deň, chcem Vás požiadať o radu. V roku 2011 som vyhrala nepeňažnú výhru vo výške 249,00 EUR zdaňuje sa celá táto suma v plnej výške alebo je možné odrátať od nej výšku, ktorá je od dane oslobodená 165,97 EUR. Ďakujem za odpoveď


Odpovedal(a): Redakcia

Zaradenie HM

Dobrý deň, prosím Vás o odpoveď: Do ktorej odpisovej skupiny zaradím ROHLÍKOVÝ STROJ obstaraný kúpou 18.9.2009 v OC 1992,00 € ? Postupujem podľa: 1.) novely č. 60/2009 z.z.(1.odpisová skupina 28.93) alebo 2.) podľa predchádzajúceho znenia zákona 595/2003 z.z. (2.odpisová skupina 29.53.1) ??? A ak postupujem podľa bodu 2.) čo urobím v roku 2010? Preradím majetok alebo ďalej doodpisujem v tej skupine ako som zaradila ? Ďakujem za odpoveď!


Odpovedal(a): Redakcia

Daňové priznanie

Dobrý deň, som dôchodca. V roku 2011 som poskytol organizácii pôžičku, z ktorej som obdržal nezdanený úrok vo výške 1400€. Okrem tohto príjmu som mal aj už zdanený príjem vo výške 400€ zo stavebného sporenia, z ktorého bola daň vybraná zrážkou §35 a tým bola splnená daňová povinnosť. Je pravdou, že takéto príjmy sa do sumy 3559,3€ nezarátavajú? Som z tohto dôvodu povinný podať DP? Ďakujem


Odpovedal(a): Redakcia

Daňové priznanie

Ahojte, chcela by som sa informovať či je potrebné podať si daňové priznanie v SR za rok 2010 ak som do do februára poberala podporu v nezamestnanosti a v mesiacoch jún až október 2010 som mala Rakúsku živnosť a pracovala som tam ako opatrovateľka???


Odpovedal(a): Redakcia

Daňové priznanie

DOBRY DEN,CHCEM SA SPYTAT OHLADNE DANOVEHO PRIZNANIA. MANZEL PRACOVAL DO 31.10.2011 V JEDNEJ FIRME NA SLOVENSKU. OD 1.11.2011 BOL NEZAMESTNANY,EVIDOVANY NA URADE PRACE. OD 29.12.2011 SA ZAMESTNAL V TALIANSKU. AKY TYP DANOVEHO PRIZNANIA TREBA PODAT, A AKE DOKLADY K TOMU POTREBUJE? HLAVNE NEVIEM, CO S TYMI 3-MI DNAMI,CO PRACUJE V ZAHRANICI. DAKUJEM ZA POMOCA PEKNY DEN



Odpovedal(a): Redakcia

Daňové priznanie

Od 1.01.2010 - 31.06.2010 som bol v služobnom pomere. Od 1.07.2010 poberám len výsluhový dôchodok.Musím podať daňové priznanie z príjmu fyzických osôb za rok 2010 ??!


Odpovedal(a): Redakcia

Dobry den, chcela by som sa spytat, kedy bude k…

Dobry den, chcela by som sa spytat, kedy bude k dispozicii excel pre DP FO, ktory vypocita zo zadanych udajov dan. povinnost sam, momentalne su iba verzie pdf a word. Dakujem


Odpovedal(a): Redakcia

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň. Som zamestnaná od 1.1.2009. Popri zamestnaní vykonávam sprostredkovateľskú činnosť nie ako SZČO, ale len ako sprostredkovateľ. Moje príjmy zo zamestnania: úhrn príjmov zo záv. činnosti 4735,83 čiastkový základ dane 4107,56 nezdanitelná čast na daňovníka 3927,24 Príjem zo sprostredkovania 163 eur 2 mesiace som ešte poberala rodičovský príspevok. Mám nárok na zamestnaneckú prémiu?


Odpovedal(a): Redakcia

Daňové priznanie

Dobrý deň, mám 19 rokov a som živnostník od 1. novembra, dovtedy som mal len zopár brigád, každopádne môj príjem neprekročil 1779,65 € tak by som sa chcel opýtať či musím podávať daňové priznanie? Ďakujem za pomoc.



Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.