FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU DAŇ Z PRÍJMU FO

Odpovedal(a): Redakcia

Predaj domu

Predaj stavby. Dobrý den. Chcem sa informovať. Predávame stavbu, ktorá je už obývatelna pred kolaudáciou. Nemáme tam trvale bydlisko, je to len stavba, ktorá bola zapísana ako rozostavaná stavba v katastri pred dvomi rokmi 1/2011a pozemok sme nadobudli kupou v roku 12/2009. Teraz tento dom predávame a potrebujem vedieť či budeme musieť platiť na budúci rok DPH z predaja domu. Znalecky je v takej sume ako ho predávame. Ako to funguje, odráta sa nám z celkovej sumy úver, potom vydokladovať bločkami a ten rozdiel čo ostane tak s toho budeme musieť zaplatiť DPH? dakujem za radu

Daňové priznanie

Dobry den. Chcela by som sa opytat, co vsetko sa zahrnuje do danoveho priznania? Obiehala som papiere manzelovi k dan. priznaniu do prace na mna (teda manzelku) na materskej a chcela by som vediet aka je tento rok vyska odpocitatelnej polozky na mna. Do juna som poberala matersku davku spolu s dobrovolnym pripoistenim a to mi robi sumu 3500e. Rodicovska davka do konca roka bude vo vyske cca 1200e. Chcela som sa spytat, ci sa dobrovolne pripoistenie zaratava a ci sa zaratava aj ta statna davka, cize rodicovsky.

Daňové priznanie

Dobrý den, chcem sa spýtať, kde si mám podať danové priznanie,ked od 1.1.2012 do 20.5.2012 som bola registrovaná na úrade práce a poberala som podporu na Slovensku a od 21.5.2012 som zamestnaná v ČR.Vrátia mi niečo, ked som bola skoro pol roka na ÚP? Kde mám uplatnit zľavu?

Daňové priznanie

Chcela by som sa spýtať ohľadom ďaňového priznania. Môj manžel bol nezamestnaný a pred dvomi týždňami sa zamestnal. Keď bude firma, v ktorej pracujem podávať danové môžem tam manžela zahrnúť ja alebo musí on dať doklad u nich vo firme. Ak by som mohla ja bol by veľký problém keď nemá ešte prepísanú adresu trvalého bydliska ( máme adresy rozdielne). ďakujem za odpoveď

Daňové priznanie

dkujem za odpovede este by som sa chcela opytat ze ak nepodame to danove priznanie vobec,da sa na to prist po nejakych rokoch a potom za to bude velky postih???velmi pekne dakujem za odpoved

Práca v Irsku

Dobry den, potreboval by som poradit. V Irsku som zil a pracoval viac ako 6 rokov. V roku 2012 som odpracoval januar a februar v Irsku, nasledne od marca som poberal v Irsku davky v nezamestnanosti az do augusta 2012. Od 1.9. som zamestnany na Slovensku. Ake danove priznanie mam podat a co tam zahrnut z tychto príjmov, popripade ake doklady budem potrebovat? Dakujem za radu.

Daňové priznanie

Dobrý deň. Som riadne zamestnaný na TPP. V marci 2012 som uzatvoril Zmluvu o sprostredkovaní, na základe ktorej mi bolo na DU pridelené DIC. Za rok 2012 som zarobil v hrubom 300,- Eur. Mám aj za takúto sumu podať daňové priznanie, ak áno, prosím akého typu. Ďakujem za odpoveď.

Dodatočné daňové priznanie

Dobry den ak podame dodatocne danove priznanie za rok 2011 za prijem z predaja bytu zaplatime aj pokutu???Ak ano v akej vyske sa to pohybuje??dakujem za odpoved

Daňové priznanie

Dobry den,chcem sa opytat ked som od zaciat.roka 2012 bola registrov.na urade prace ,poberala som aj podporu ,od konca maja do juna pracovala v rakusku (na rakusku zivnost),od septembra ako SZCO na slovensku a aj v nemecku podnikam.Od social.odvodou som ako szco oslobodenaprvy rok ale platila som ZP ako zivnostnik od septembra..Aky typ danoveho priznania mam podat,?Je to typ FO B? strana 3 tabulka odiel VI riadok dva-prijem zo zivnosti-uvediem tam vsetky prijmy aj z rakuska aj so slovenska a aj s nemecka?Dakujem za pomoc

Daň z prijmu

Dobry vecer,poprosim Vas o radu,bola som spolocnickou vo firme do maja 2012,v maji mi bol vyplateny obchodny podiel spolocnosti vo vyske 30% na zakladnom imani spolocnosti, ktoremu zodpoveda vklad 1992,-Eur, okrem tejto sumy,som nemala ziadny prijem som nezamestnana, mam povinnost z tejto sumy podat danove priznanie? Dakujem velmi pekne za odpoved.

Daňové priznanie

Dobrý deň. Prenajímam byt za 280 e mesačne a zároveň som aj zamestnaná. Chcem sa opýtať či si môžem podať 2 daňové priznania. Jedno u zamestnávateľa a druhé sama na tlačive pre FO B. Odpočitateľnú položku na daňovníka mi odráta zamestnávateľ, môžem si ju odrátať aj v druhom daňovom priznaní za byt? Alebo musím podať len jedno daňové priznanie typu B a odpočitateľnú položku si môžem uplatniť len raz. Ďakujem za odpoveď.

Dobry den,pracujem v ČR ako OSVČ na česku živnosť…

Dobry den,pracujem v ČR ako OSVČ na česku živnosť,trvaly pobyt mam na Slovensku a prijmy (cca 400.000 Kč) mam iba z ČR.V ČR mi vysla dan 0 Kč.A na deti dostanem bonusy.Pouzivam paušalne vydaje ktore su v ČR 80%.Musim podavať dan.priznanie aj v SR?(tušim ze ano)Ak ano ako mam paušalne vydaje pouzit?Tie Slovenske?(40%)alebo česke (80%)alebo mam pouzit zaklad dane vypocitany v ČR?Pomoze mi.A este mam narok na bonusy na deti?Dakujem za odpoved.

Dobry den,pracujem v ČR ako OSVČ na česku živnosť…

Dobry den,pracujem v ČR ako OSVČ na česku živnosť,trvaly pobyt mam na Slovensku a prijmy (cca 400.000 Kč) mam iba z ČR.V ČR mi vysla dan 0 Kč.A na deti dostanem bonusy.Pouzivam paušalne vydaje ktore su v ČR 80%.Musim podavať dan.priznanie aj v SR?(tušim ze ano)Ak ano ako mam paušalne vydaje pouzit?Tie Slovenske?(40%)alebo česke (80%)alebo mam pouzit zaklad dane vypocitany v ČR?Pomoze mi.A este mam narok na bonusy na deti?Dakujem za odpoved.

Podnikanie v ČR

Predaj pozemku

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v nasledujúcej situácii: Dcéra /19 ročná študentka vysokej školy-v roku 2012 bez príjmu/, v máji roku 2011 darovaním od nevlastného otca sa stala majitelkou pozemku. Uvedený pozemok v júni 2012 bol predaný za 6000 €. Otázky: 1/Musí dcéra podať daňové priznanie za rok 2012? 2/ Ak áno, nezdaniteľnú časť na osobu /3644,74 €/ môže odčítať z 6000 € a len z rozdielu platiť dań 19%? Ďakujem za odpoveď.

Daňové priznanie

Za rok 2012 som mala do 7.2 živnosť. V tomto období som nemala žiadny príjem iba náklad - odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Od 8.2 som bola evidovaná ako nezamestnaná na úrade práce do 31.12.2012. Počas tohto obdobia bol môj príjem z dohody o vykonaní práce vo výšške 250 Eur. Mám povinnosť robiť daňové príznanie ? Predpokladám že nie, kvôli výške príjmu, len som si neni istá, či kvôli tej živnosti. ďakujem

Predaj bytu

Dobry vecer,mam otazocku priatel nadobudol pravoplatnost na byt 28.9.2009 a predal ho 28.12.2011.Nemal tam 2roky trvaly pobyt,kedze je cudzinec mal iba povolenie na pobyt na slovensku,musi zaplatit dan z primu predaja bytu?Velmi pekne dakujem za odpoved

Daňové priznanie

Dobrý deň, v januári/2012 som bola SZČO v SR. Od 1.2.2012 do 31.12.2012 som sa stala zamestnancom ČR. Chcem sa opýtať, či mám povinnosť podať daňové priznanie v SR alebo ČR. Existuje aj tá možnosť, že daňové priznanie za mňa môže podať aj zamestnávateľ? Potom mám aj tak povinosť podať daňové priznanie v SR? Mám možnosť si odpočítať odpočítateľnú položku na manžela, ktorý bol celý rok nezamestnaný aj v ČR?

Daňový bonus

Dobry den.Chcem sa spytat ake doklady treba manzelovi na uplatnenie DB na moju dceru z prveho manzelstva,ktora zije s nami v spolocnej domacnosti.Ja som momentalne na MD s nasim synom tak si danove podavat nebudem, pretoze mam prijem len rodicovsky prispevok a pridavky na dve deti.Manzel mal za rok 2012 cisty prijem 3125€bez odpocitania pausalnej dane a odvodou.Moze si uplatnit na obe deti on DB,je szco.Dakujem.

daňové priznanie

Chcela by som sa opýtať, kedy bude vo Vašej databáze vyplňovanie daňového priznania SZČO, typ B za rok 2012. Ďakujem.