FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU DAŇ Z PRÍJMU FO

Odpovedal(a): Redakcia

Príjem z predaja darovanej nehnuteľnosti

Prosím o informáciu ohľadne dane z príjmu z predovu darovanej nehnuteľnosti. V príde že cudzí štátny príslušník (ČR) získal v 06/2011 darovaním nehnuteľnosť na Slovensku (Košice), ktorú v 10/2011 predal, podáva daňové priznanie na Slovensku na daňový úrad v mieste, kde sa nachádza predaná nehnuteľnosť ? K predávanej nehnuteľnosti bol vypracovaný znalecký posudok v 07/2011. Zdaniteľným príjom v tomto prípade bude rozdiel medzi predajnou cenou nehnuteľnosti a znaleckým posudkom (rozdiel = 2 tis. EUR)? (Darovanú nehnuteľnosť pôvodný vlastník vlastníl minimálne 20 rokov). Platí pre tento prípad tlačivo daňového priznania FO typ B ? Ďakujem vopred za informáciu .

vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva

Chcela by som sa opýtať či sa plati daň z nehnutelnosti aj vtedy, ak sme sa po rozvode s byvalým manželom majetkovo vysporiadali minuleho roku a ja som mu predala svoju čiastku z našho spoločneho domu. či platím dan aj z toho...

Daňové priznanie

Dobry den. Pracujem uz niekolko rokov pre charitatíne cirkevne spolocenstvo, bez akehokolvek prijmu z tejto cinnosti, zdravotne poistenie za mna plati stat. Tento rok som vsak bola donutena posledne mesiace najst si brigadu, pracu na doma - pracovala som na dohodu pre dvoch odlisnych zamestnavatelov, celkovy prijem nepresiahol 900 euro. Prijem bol zdaneny. Mam podavat danove priznanie? Kolko maximalne mozem brigadnicky zarobit za rok, ak za mna stat plati zdravotne poistenie? Dakujem a prajem prijemny den.

Nezdaniteľná časť základu dane

Dobrý deň. Poprosil by som o radu. Som na výsluhovom dôchodku. Zároveň pracujem aj na dohodu. V roku 2011 som pracoval od apríla do konca roka. Na daniach som odviedol v preddavkoch 2000.- €. Chcel by som podať daňové priznanie v ktorom by som si chcel uplatniť nezdaniteľnú čiastku dane na mňa. Chcelby som vedieť či si môžem uplatniť aj na manželku, ktorá v roku 2011 pracovala 4 mesiace ma skrátený pracovný úv§zok ( 4 hod.)a následne ďalších 8 mesiacov poberala opatrovateľský príspevok na chorú matku a zároveň v rámci toho pracovala na dohodu t.j. 10 hod. týždenne ( mzda 80.-€ mesačne), pričom počas celého roka odvádzala daň v preddavkoch.

Daňové priznanie

Pekný deň, som dôchodca, v minulom roku som mal príjem 100€-úroky zo stvebného sporenia, ktoré boli už zdanené a príjem 1700€- nezdanené úroky z pôžičky, ktorú som poskytol ja. Keďže nezdanitelný príjem 1700€ nedosiahol 1779€ musím podať DP? Ďakujem

Daňový bonus

Pekný deň, som občanom SR, ale dlhodobo pracujem vo firme v ČR,kde mi zamestnávateľ robí aj daňové priznanie.Môžem si uplatniť daňový bonus v SR? Ďakujem za odpoveď Milan Hlaváč

Podávam daňové priznanie B,nakoľko som mala okrem príjmov zo zamestnania aj príjem z prenájmu. Chcela by som vedieť či si môžem odčítať celú nezdaniteľnú čiastku v daň. priznaní, lebo som aktívnu činnosť vykonávala len od septembra, tj.od septembra pracujem na hlavný pracovný pomer, do toho času som bola nezamestnaná.Vopred ďakujem.

Dane v Grécku

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o informácie daňovej sústavy v Grécku, čiže prehľad daní aké sa platia či oproti Slovensku neplatia u nich. Ďakujem.

Daňové priznanie

Dobry den v decembri 2010 som pracovala ako Szco ale kedze som vyplatenie faktury mala az v januari nezahrnula som prijem do dan priznania v roku 2011 je to chyba alebo to mam urobit v tomto roku a bude to v poriadku??Dakujem

Daňové priznanie

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mam za rok 2011 podavat danove priznanie. Cely minuly rok som bola SZCO, nie som platca DPH a cely moj minulorocny prijem zo zivnosti bol len 96 EUR.Polovicu roka som bola na materskej a zvysnu polovicu som poberala rodicovsky prispevok. Ten poberam aj teraz. Dakujem.

Dobrý deň. V roku 2011 som k 30.6. ukončila…

Dobrý deň. V roku 2011 som k 30.6. ukončila pracovnú zmluvu, od 8.7.2011 som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a v mesiaci december som pracovala na dohodu - príjem 42,90 Eur. Chcela by som sa informovať, či si daňové priznanie mám podať sama a ktorý typ (predpokladám A) Ďakujem

Daňové priznanie

Dobrý deň. Som študentka VŠ a v roku 2011 sa mi podarilo vyhrať vecné ceny v hodnote 1000€. Počas leta som brigádovala a zarobila som 950€, z ktorých mi zamestnávateľ strhol 20% DPH. Okrem toho mám aj sociálnu dávku - sirotský príspevok + poberám sociálne štipendium - tieto dávky dokopy predstavujú okolo 2500€ za rok) Inak som už nemala žiadny iný príjem. Som povinná platiť daň z výhier? Ďakujem

Dobrý deň. V roku 2011 som k 30.6. ukončila…

Dobrý deň. V roku 2011 som k 30.6. ukončila pracovnú zmluvu, od 8.7.2011 som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a v mesiaci december som pracovala na dohodu - príjem 42,90 Eur. Chcela by som sa informovať, či si daňové priznanie mám podať sama a ktorý typ (predpokladám A) Ďakujem

Daňové priznanie

Daňové priznanie

Chcem sa opytat ked podavam danove priznanie fo z rok 2011 , a podnikal som len 3 mesiace v roku /predtym som bol nezamestnany/ , mal som prijem zo zivnosti podla §6 , tak ci si mam zo zakladu dane odratat celu nezdanitelnu cast dane alebo len alikvotnu cast za tri mesiace , a tiez ked si dam pausalne vydavky tak ci si dat 40 percent alebo tiez len alikvotnu cast za tri mesiace .Dakujem

Daňový bonus

Dobrý deň, poprosím vás o radu týkajúcu sa daň. priznania za rok 2011. 9 mesiacov som poberala rodičovský príspevok a od októbra som začala pracovať + stále poberám rodičovský, resp. príspevok na starostlivosť o dieťa. Chcela by som sa spýtať či je lepšie aby som si podala daň. priznanie sama alebo aby si za mňa manžel uplatnil daňový bonus? Ďakujem za odpoveď.

ak som mala živnost od 1.1 2011 do23.8.2011 a príjem 4526 eur v hrubom akú nezdaniteľnú čiastku si mozem uplatnit

Daňové priznanie

Dobrý deň, som dôchodca. V r.2011 som mal zdanený príjem vo výške 500 € z kapitaloveho majetku /stavebná sporenie/ a nezdanený príjem vo výške 1300 € taktiež z kapitalového majetku /poskytnuta pôžička/.Je potrebné podať DP ?

Dobrý deň. Dovoľujem si poprosiť Vás o radu pri…

Dobrý deň. Dovoľujem si poprosiť Vás o radu pri určení základu dane z príjmov pri predaji nehnuteľnosti, ktorá bola dedičstvom v druhom rade (dedičstvo po otcovom bratovi). Dostupné údaje: 1.)znalecký posudok, ktorým bola určené hodnota zdedeného bytu je z 1.4.2010, určená hodnota bytu 19 500 € 2.)byt bol predaný realitnou kanceláriou v roku 2011 za sumu 25 900 €, poplatok pre realitnú kanceláriu činil 1000€ 3.)na základe dedičského konania mi bola určená 1/10 tejto sumy, po odpočítaní poplatku pre realitnú kanceláriu to činí 2490€ (teda 1/10 z 25 900 – 1000) Moje otázky: 1.)čo je základom dane z príjmov pri predaji tejto nehnuteľnosti a)19% zo sumy, ktorú som získala predajom zdedenej nehnuteľnosti – teda základ dane je 2490€, daň je 473,1€. b)19 % zo zisku z predaja – teda rozdiel medzi predajnou cenou (po odpočítaní nákladov na realitku) a cenou určenou v znaleckom posudku (kúpna cena) – Zisk = 24900 – 19 500 = 5400, moja časť zisku je 1/10 z 5400, t.j 540 €. Základ dane je 540€, daň je 102,6 € 2.)Aké doklady budem potrebovať pri podávaní daňového priznania na preukázanie týchto skutočností? Vopred veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď. S pozdravom

Zamestnanecká prémia

Chcem sa spýtať,pracovala som 7 mesiacov ako zamestnanec za 192 Eur v čistom.Od augusta som dostala výpoved a tak som začala ako SZČO,kde som mala mesačne 250Eur.Mám nárok na zamestnaneckú prémiu aspon za tých 7 mesiacov,čo som bola zamestnancom?Ďakujem.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.