FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie dane bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU DAŇ Z PRÍJMU PO

Odpovedal(a): Redakcia

Zisk komplementára

Dobry den, ako zdani svoj podiel na zisku komplementar komanditnej spolocnosti, ktory nema na slovensku sidlo. Je to slovenska komanditna spolocnost dakujem

Daňové priznanie

Dobrý deň! Chcem Vás poprosiť o radu v súvislosti, aké daňové prizanie podáva SPZ - Klub chovateľov českých fúzačov, keď nevykonávame podnikateľskú činnosť a príjem máme len z členských príspevkov. s pozdravom.

Daňové priznanie

Dobrý deň, chcem Vás poprosit o radu v súvislosti aké daňové priznanie podáva SPZ, Klub chovateľov českých fúzačov, keď ako dobrovoľná spol. organizáci nevykonáva ponikateľskú činnosť a príjem má len z členských príspovkov. Ďakujem za odpoveď.

Pekný deň prajem. Na základe paragrafu 12 ods.3,…

Pekný deň prajem. Na základe paragrafu 12 ods.3, odsek 2 (595/2003)sme daňovníkmi ...štátom uznané cirkvi... Máme príjem, ktorý nie je predmetom dane a príjem, ktorý je predmetom dane, ale je oslobodený od dane.Zároveň máme príjem z prenajmu poľnohospodárskej pôdy a z prenajmu budov (ročne cca 3000 eur).Aké daňové priznanie (akého typu) sme povinný podať? Vopred pekne ďakujem Odpoveď: Dobrý deň. Potrebujem doplniť Vašu otázku o informáciu - aká ste ogranizácia - občianske združenie či iný typ neziskovej organizácie. Doplnenie Sme FO neziková, nezriadena organizácia s IČOm a DIĆom.(Rimskokatolicý farský úrad)

Daňové priznanie

Pekný deň prajem. Na základe paragrafu 12 ods.3, odsek 2 (595/2003)sme daňovníkmi ...štátom uznané cirkvi... Máme príjem, ktorý nie je predmetom dane a príjem, ktorý je predmetom dane, ale je oslobodený od dane.Zároveň máme príjem z prenajmu poľnohospodárskej pôdy a z prenajmu budov (ročne cca 3000 eur).Aké daňové priznanie (akého typu) sme povinný podať? Vopred pekne ďakujem

Vznik s.r.o. a daňové priznanie

Musí podať sro vniknuta v 12/2010 danové priznanie ak nemala ziadne naklady ( okrem zriadovacich) a ziadne vynosy v roku 2010? Ak by jej boli zriadovacie naklady fakturovane v roku 2011 tiez by musela podať danové priznanie? Môžem dat zriadovacie vydavky aj do roku 2011? Dakujem za odpoved.

Podnikanie obce

Dakujem za vašu odpoved podnikanie a obec. Ale Chcela by som sa vás opýtať. Som ako kontrolórka obce povinná náhlásiť daňový unik daňovému úradu , alebo mi stačí napísať len správu pre obec.Správa sa založí a nič sa sňou robiť nebude akurát ma možu odvolať, lebo som už prišla aj na ine veci ktoré mi boli vyčítane a prepustili aj mojho manžela.ďakujem

Podielové listy

chceme si znížiť daň zo zisku našej s.r.o. za rok 2010. Chceme to urobiť nákupom v Decembri podielových listov Banky. V Januári 2011 chceme podielove listy predať. Môžeme si takýmto nákupom znížiť základ dane z ktorého sa vypočíta daňzo zisku?? Môžeme podielové listy predať tak rýchlo v novom roku ? s pozdravom Richrd M.

Podnikanie obce

Obec podniká, peniaze /zisk pred zdanením použije na chod obce/.Podľa mňa to není správne. Obec by mala podať daňové priznanie a potom použiť tieto peniaze. Chcela by som sa spýtať, čo je vlastné správne, nie je tam daňový únik. Prevádzku už tri roky vedie v strate, ale do obce presunie okolo 6000 - 7000 €. Ďakujem za odpoveď

predaj nehnuteľnosti

Chcel by som sa vediet, ze ked cirkev preda budovu ci musime z predaja dan zaplatit? Dakujem.

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Aký je priemerný kurz českej koruny a eura za rok

priemerny kurz ceskej koruny a eura za rok 2009

Dodanie služby do Rakúska

Dobry den, zalozil som si s.r.o. a zamestnal som sa v nej. Moja praca prebieha vo viedni. chcel by som sa spytat, ci v rakusku odvadzam nejake dane a z akeho zakladu sa pocitaju. Zo zisku firmy z projektu, alebo z mojej hrubej mzdy ako zamestnanca? 100% pracovneho casu budem vo Viedni, denne dochadzam z Bratislavy, tym padom by som nemal potrebovat povolenie na pobyt. Cez moju firmu som vyslany do firmy mojho zakaznika, kde vykonvavam pracu, ktoru mi zada zakaznik. Bude sa moja mzda zdanovat v rakusku? Musi moja mzda prekracovat minimalnu mzdu rakusku, alebo staci, ked bude moja mzda ako zamestnanca rovna minimalnej mzde na slovensku? Je v tomto pripade miesto mojho vykonu prace u zakaznika stala prevadzkaren mojej firmy? Musim sa ako firma v rakusku registrovat ako zahranicny platitel dane? za odpoved vopred dakujem Lukas

Daňové priznanie

Moji rodicia, daňovníci – manželia, poberajúci starobný dôchodok, predali byt v spoločnom vlastníctve nasledovne: predali byt 30. 8. 2009 za 53 tis. EUR; do 31. 3. 2009 mali v byte obaja trvalé bydlisko a to od dátumu nadobudnutia bytu - byt nadobudli prevodom z družstva v roku 1998 v celkovej hodnote 2,50 EUR - k trvalému bydlisku sa prihlásili u dcéry v Bratislave za účelom získania miesta v Dome opatrovateľských služieb - je príjem z predaja bytu oslobodený? Ak je oslobodeny, aky typ danoveho priynania musia podavat? Detto 30.9. 2009 predali radovu garaz s pozemkom v osobnom spoluvlastnictve v Sali za 10 tis EUR. Garaz si postavili svojpomocne v roku 1979, pozemok im odpredalo mesto v roku 1990. Ako maju zdanit tento prijem? Mozu si prijem rozdelit do svojich danovych ppriznani na polovicu? Maju narok na nejaky odpocet (nezdanitelny zaklad(, ak obaja poberaju len starobny dochodok a ine prijmy nemaju? Dakujem za odpoved, dcera Katarina Husarova Volekova T: +421 905737327 e-mail: katarina.volekova@gmail.com

Príjem z grantu

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať,či do zdaňovaných príjmov občianskeho združenie patria aj granty (na projekty realizované na výzvy TT SK). Pokiaľ združenie iné príjmy nemalo,grant po prijatí prefinancovalo, treba podávať daňové priznanie? Ak áno, treba uvádzať realizovaný projekt a jeho financovanie? Prípadne aké prílohy k DP? Vopred ďakujem za radu.

Dobrý deň, som interná doktorandka na univerzite…

Dobrý deň, som interná doktorandka na univerzite. Viem, že štipendium doktorandov by malo byť oslobodené od dane z príjmov, v roku 2009 som však mala príjmy z príkaznej zmluvy a zároveň príjmy v neziskovej organizácii - dohoda o spolupráci. Príjmy prevyšujú 2012 eur. Chcela by som sa opýtať, či podávam daňové priznanie typu A alebo typu B? Zamestnávateľ, ktorý vyplácal príjmy z príkaznej zmluvy, tieto príjmy nezdaňoval, neviem teda, či sa to posudzuje ako závislá činnosť alebo ako príjmy, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním (§ 6) príp. ostatné príjmy (§8). Zároveň, ak podávam daňové priznanie typu B, môžem si uplatniť výdavky percentom bez dokladovania týchto výdavkov? Ďakujem pekne.

ročné zúčtovanie

prosim vas kto by mi vedel vypocitat danove vyrovnanie za rok 2009. hruba mzda:4853,99€ cista mzda:4617,72€ nemocenska davka:29,60€ manzelka nezamestnana:0€ 2 skolupovinne deti danovy bonus:480€ a keby ste mi nevedeli vypocitat prosim vas ponuknite mi nejaku web stranku.

Predlženie lehoty

Dobrý deň prajem! Aj právnická osoba môže žiadať o predloženie lehoty DP?

Zdanenie polovníckeho združenia

Aké daňové priznanie podáva poľovnícke združenie ? Aké príjmy podliehajú zdaneniu ak nevykonáva podnikateľskú činnosť ? Ďakujem za odpoveď.

príspevok za opatrovanie

V roku 2009 som poberala peňažný príspevok na opatrovanie v celkovej výške 2312,04 Eur, iné príjmy som nemala. Som povinná podať si daňové priznanie za príslušné zdaňovacie obdobie? Ak áno, tak aký typ a o aký druh príjmu sa jedná. Ďakujem za skorú odpoveď.

Daň z prijmu

Dobrý deň, -chcem sa spýtať ako je to s osobou, ktorá je na dôchodku a má aj iné príjmy(pracujúci dôchodca) -a druhá otázka ako je to s osobou ktorá je nezamestnaná a príspevok v nezamestnanosti presiahol viac ako 2.012,85,-, treba vtedy podávať daňové priznanie?