Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Dá sa na hypotéku kúpiť pozemok a postaviť dom?

22.2.2017 22:35   28.2.2017 14:39
Otázka:

Dobrý večer. Chcem sa opýtať na hypotéku pre mladých. Celkom tomu chápem. Mám však otázku, ak by sme s priateľom chceli napr. 100 000 eur a spĺňate podmienky na hypotéku pre mladých. Dokopy máme príjem okolo 1300 v hrubom, môže nám banka zamietnuť sumu 100 000 eur, ak máme len 1300 v hrubom dokopy? Nie je to málo na takú sumu? A ešte jedna otázka, ak len chceme kúpiť pozemok a postaviť dom, hypotéku nám dajú aj keď nemáme kúpený napr pozemok? Že to chceme zaplatiť s tej hypotéky? Vopred ďakujem za odpoveď S pozdravomOdpoveď:

Dobrý deň,

Výška príjmu nie je jediným kritériom, na základe, ktorého Vám banka ponúkne alebo neponúkne úver

Záleží tiež ako dlho by ste spomínaný úver chceli splácať, či v súčasnosti máte nejaké dlhy, a podobne

Väčší problém však vidím v tom, že by ste si chceli kúpiť pozemok a postaviť dom

Dá sa to, ale je to zložitejšie, než keby ste si v tej hodnote chceli kúpiť už postavenú nehnuteľnosť

Pri výstavbe nehnuteľnosti banka uvoľňuje prostriedky postupne

Odpovedal: Hrášková Miroslava, Ing.

Právne upozornenie:

Pýtajúci sa berie na vedomie skutočnosť, že odpovede na ním položené otázky sú výrazom subjektívneho názoru odpovedajúceho. Nemusia vo všetkých prípadoch vyjadrovať jednoznačné a záväzné výkladové pravidlo uvedeného problému. V prípade, že by sa pýtajúci chcel uvedenou odpoveďou a v nej obsiahnutou radou či názorom riadiť, odporúčame, aby svoju otázku a uvedený problém ešte konzultoval s ďalším odborníkom.

Reklama