FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU VÝSTAVBA DOMU

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Dá sa na hypotéku kúpiť pozemok a postaviť dom?

Dobrý večer. Chcem sa opýtať na hypotéku pre mladých. Celkom tomu chápem. Mám však otázku, ak by sme s priateľom chceli napr. 100 000 eur a spĺňate podmienky na hypotéku pre mladých. Dokopy máme príjem okolo 1300 v hrubom, môže nám banka zamietnuť sumu 100 000 eur, ak máme len 1300 v hrubom dokopy? Nie je to málo na takú sumu? A ešte jedna otázka, ak len chceme kúpiť pozemok a postaviť dom, hypotéku nám dajú aj keď nemáme kúpený napr pozemok? Že to chceme zaplatiť s tej hypotéky? Vopred ďakujem za odpoveď S pozdravom

Nepredĺžená nájomná zmluva

Dobry den, chcela by som sa spytat, ako mame postupovat v pripade, ze nemame predlzenu najomnu zmluvu uz takmer dva roky. Byvame v obecnom byte a stala sa nam taka vec, ze nam volala uradnicka z obecneho uradu, bola maximalne neprijemna a vyhrazala sa nam, ze nemame od decembra zaplateny najom ( je april ), a ze starosta dava vsetkym neplaticom vypovede! Samozrejme, ze najom mame davno zaplateny, ale podla starej( neplatnej zmluvy) nam chyba zaplateny april a uz aj maj, lebo bolo treba zaplatit nasledujuci mesiac do 25. dna v predchadzajucom mesiaci. Mna poburila komunikacia s uradnickou, ako si mohla dovolit, vyhrazat sa nam vypovedou atd. a tak som nevahala a stazovala som sa na jej spravanie priamo starostovi, no a ten ako inak, sa nam zacal zase vyhrazat vypovedou, lebo v zmluve stoji, ze ak nemame zaplateny najom, moze vypovedat zmluvu. Ale co v pripade, ak je neplatna? Ak uplynula jej doba platnosti? Ako sa mame branit? Na zaciatku sme museli za byt zaplatit zabezpeku a v tej neplatnej zmluve stoji, ze ak nemozeme z nejakych vaznych dovodov zaplatit najom, tak si to moze najomca stiahnut z tejto zabezpeky. Potrebujeme vydrzat v tom byte asi este polroka, aby sme sa mohli prestahovat do vlastneho domu, ale nevieme ako sa mame v tomto pripade branit pred tymi vyhrazkami vypovede... Za odpoved vopred dakujem.

Hypotekárny úver a bonita

Dobry den, chcela bysom vas poprosit o radu. Manzel ma 33r. je zamestnany na dobu neurcitu, jeho mesacny hruby prijem je 550€ + odmeny. Ja som na rodicovskej dovolenke moj prijem je 194€ + rodinne pridavky. Mame velky problem s byvanim, chceli by sme si zobrat uver a svojpomocne si postavit maly domcek, len neviem, ci by nam niekto dal uver vo vyske 55000€. Vyhodou je, ze svokra nam ho bude prispievat nan po 200€ mesacne. Velmi pekne dakujem

Hypotéka pre svadbou alebo po svadbe

Rozhodli sme sa s priateľom stavať dom. Je výhodnejšie zobrať si pôžičku na stavbu domu pred svadbou, alebo po svadbe, myslím z pohľadu bonity dlžníka. Priateľ má 2 krát vyšší príjem ako ja a naviac sa starám o neplnoletú dcéru. Vplýva táto moja skutočnosť negatívne na výšku úroku, poprípade na výšku splátok alebo výšku poskytnutej pôžičky? V banke mu odporúčali, že je vhodnejšie,aby pôžičku zobral len na seba (odčítava sa údajne len jedno životné minimum, čo je vhodnejšie ako tri minimá). Mne sa to z právneho hľadiska nepozdáva, ale ekonomické argumenty sú ekonomické argumenty...

Svojpomocná stavba rodinného domu

Prajem dobrý deň, chcel by som sa poinformovať na nasledovné: Chceli by sme sa s manželkou pustiť do kúpy pozemku a následnej stavby domu. 1. Na kúpu pozemku by sme chceli použiť stavebné sporenie, ktoré má manželka uzatvorené 3 roky a cieľovú sumu ma nadstavenú na (1 000 000 SK - v starej mene). Následne by som chcel poradiť ako financovať samotnú výstavbu domu. Výstavbu by sme chceli realizovať svojpomocne. Ďakujem.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.