FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie financovanie bývania bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU VYBAVOVANIE PÔŽIČKY

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Hypotéka pre dôchodcu II.

dakujem p.Ing.hraškovej za odpoved /hypoteka pre dochodcu/,neviem,či čitala aj moj dodatok,že mam na slovensku dochodok 27O,eur,ale to asi nezavaži,ešte,prosim vas,nevietre ,ktoré banky alebo kto,akceptuje aj rakusku živnosť?neviem totiž na ktoru banku sa obrátit,alebo existuju aj nejaké požičky,ked nie je hypoteka,ved by som ručila domom?totiž,chcela by som si kupiť byt v dražbe,takže by som aj ešte v podstate aj tým bytom ručila,ale nevyznam sa v tom,či by mi vobec dali vynimku vzhladom na vek,velmi vam dakujem za ochotu a radu

Ako požiadať úver na Slovensku pri trvalom pobyte

Chcem si poriešiť bývanie. Súrne potrebujem hotovosť, konkrétne čiastku 5000 eur. Pracujem v zahraničí, kde mám aj trvalý pobyt, no som stále občiankou Slovenska. Úver si preto chcem poriešiť na Slovensku. Príjem je v poriadku, no vraj potrebujem nejaký doklad z daňového úradu, že nie som dlžníkom voči SR. Tento doklad mi poskytnú iba v mieste trvalého, resp. už prechodného pobytu, alebo kdekoľvek na daňovom úrade? Kvôli pracovným povinnostiam je totiž vycestovanie na opačnú stranu republiky nemožné. Za každú dobrú radu vopred ďakujem!

Hypotéka pre dôchodcu

dobry den,prosim vas o radu,aku hypoteku a kde mám ešte možnost získať na kupu bytuz,mam 61rokov,pracujem na živnosť v zahraniči rak.podávam danové priznanie od r.2008,mam dom,ktorý by som chcela zaloýžiť,približ,odhad domu 23000eur,potrebovala by som približne 20000eur,mam ešte šancu v mojom veku?dakujem,velmi mi to suri

Ako získať hypotéku pre SZČO

Dobry den, dakujem za odpoved k predchadzajucej otazke. V banke, kde mam ucet maju podmienku, ze ak chcem poziadat o hypoteku pre mladych musim byt szco minimalne rok. Vsetky ostatne podmienky splnam. Prosim poradte mi v ktorej banke by som v takom pripade mohla o uver poziadat. Dakujem

Prostriedky na bytový dom

Sme vlastníci bytov zastúpení správcovskou spoločnosťou. Úverom z neštátnych zdrojov chceme financovať zateplenie domu. Náklady 130 000 €. Do fondu opráv platíme 1 €/m2 (spolu 1420 m2). Vo fonde teraz nemáme k dispozícii takmer žiadne prostriedky.Predpokladáme dobu splácania 15-20 rokov. Aké riešenie je vhodné, na ktorú banku sa obrátiť? Ďakujem za odpoveď

Akceptuje banka prácu na dohodu pri posúdení príjm

Dobrý deň Manžel má príjem zo zahraničia, ja som na rodičovskej dovolenke a popritom pracujem na dohodu, akceptuje banka ako moj príjem aj prácu na dohodu pri žiadosti o hypotéku?

Môže jedna splátka po splatnosti ovplyvniť budúci

Dobry den, chcel by som Vas poprosit o pomoc.

Som klientom Tatrabanky uz niekolko rokov. Pocas tychto rokov som si zobral HU, niekolko Americkych hypotek, spotrebnych uverov - vsetky tieto som vzdy nacas splacal a aj predcasne vyplatil.

Pred par mesiacmi sme s manzelkou zacali stavat RD z vlastnych prostriedkov. RD je v stadiu - vsetko dokoncene okrem interieru. Rozhodli sme sa poziadat Tatrabanku o prefinancovanie casti domu. Ako som uz spominal spotrebne uvery sme vzdy vyplacali predcasne. Jeden z poslednych sme chceli vyplatit takto v septembri t.r.

Cize sme spisali ziadost o predcasne vyplatenie a peniaze vlozili na ucet. Pani ktora s nami spisovala ziadost som sa opytal, ze co ak budem peniaze potrebovat a vyberiem ich z uctu pred stiahnutim z mojho osobneho uctu?? Povedala mi, ze sa nic nedeje a budem dalej pokracovat v splacani. Tato situacia aj nastala a ja som dva dni pred stiahnutim penazi peniaze vybral v domneni, ze budeme dalej splacat. Na moje velke pocudovanie asi o dva tyzdne pri navsteve pobocky Tatrabanky mi oznamili, ze mam zavazky voci tatrabanke.

Cize som hned volal na oddelenie vymahania pohladavok a dohodol si splatkovy kalendar na 12 mesiacov. Pani na dannom oddeleni som sa pytal ci to bude mat vplyv na hypoteku, ktoru sme uz v tom case planovali? Tvrdila, ze ak budem splacat na cas tak v ziadnom pripade. Cize sme sa pustili do zhromazdovania dokumentov pre HU. Co nam trvalo asi tak cca 2 mesiace. Behom tychto dvoch mesiacov sme situaciu konzultovali so zamestnancami banky a dohodli sme sa ze pred cerpanim uveru vyplatime celu zostatkovu ciastku spotrebneho uveru.

Asi pred dvoma tyzdnami mi na ucet prisiel vacsi obnos penazi, ktory som si hned v ten isty den chcel vybrat. Ked som tak chcel spravit mi pani za okienkom oznamila, ze banka si z mojho uctu bez mojho vedomia stiahla peniaze a uhradila zostatkovu sumu spotrebneho uveru. Vzhladom na to, ze som peniaze potreboval na RD som nastojil na tom aby mi peniaze vratili. Odpovede, ktore som dostaval boli: nastala technicka chyba potom zrazu je to bezny postup a banka ma na to narok a az na moje presviedcanie som o pol hodinu dostal telefonat,ze peniaze mi vratili na ucet. Vcera sme diskutovali posledne detaily na pobocke ohladne nasho HU a vsetko bolo v poriadku.

Dnes po velmi narocnom boji zhromazdovania dokumentov som sa vybral s manzelkou odovzdat tieto dokumenty a podpisat ziadost o HU. Na prekvapenie vsetkych vratane pracovnika banky nam bolo oznamene, ze nie som vhodny pre poskytnutie uveru alebo byt spoludlznikom. Zamestnanec volal na oddelenie vymahania pohladavok pani s ktorou som ja riesil moj spotrebny uver, ktora mi vyslovene povedla ze to nebude mat vplyv na nas HU. A zrazu sa retorika zmenila a povedla ze je to kvoli tomu nestastnemu spotrebnemu uveru.

Chcel by som Vas poprosit o radu. Neviete nahodou ak by som vyplatil dany spotrebny uver ako dlho trva kym na listine nebudem figurovat? (vyska spotrebneho uveru teda ostavajuca cast je cca. 2900 eur). Ako je mozne ze som sa ocitol na zozname neplaticov ked v mojej celej "bankovej historii" som vzdy vsetko platil na cas??

neviete nam poradit popripade nejaku spolocnost, ktora by toto vsetko dokazala bud si nevsimat alebo sa na to pozerat objektivne? Ide nam o to aby sme zalozili nas domcek, dostali nejake peniazky na dokoncenie. Ak clovek ziada americku hypoteku je mozne zakladat rozostavany RD?? Ak sme vcera na listine neboli a dnes hej, ma vyznam ist do inej banky? dakujem s pozdravom rafael szabo ps. otazka trochu rozsiahlejsia ale dufam, ze nam odpoviete aj napriek tomu? Velmi nam to pomoze.

Úver splácať úverom a začať podnikať

Zdravim,Chcem sa opýtať potrebujeme požičať alebo vybaviť EU dotáciu na rozšírenie podnikania manželka už podniká štyri roky len háčik je v tom ,že sme v registri banky aj nebanky nakoľko sme mali pred časom finančné problémy a nedokázali sme splácať úvery a ostala tam dlžoba cca 10.000 eur chceme otvoriť novú výrobnú prevádzku v Bratislave ktorá bude mať budúcnosť a dosť dobre by mala prosperovať(sondoval som trh sú už aj potencionálny zákazníci)no jedným slovom išlo by to,len problém je v tom že potrebujeme financie na z realizovanie tohto zámeru.Prosím poraďte nám ako sa dostať z tohto začarovaného kruhu a či je vôbec možnosť sa z toho dostať,problém je v tom že doteraz manželka podnikala na strednom slovensku a veľmi to tam nešlo a tam sme sa aj dostali do spomínaných finančný problémov a z toho dôvodu sme sa nedávno presťahovali do Bratislavy(podniká v službách)vzali sme si byt do prenájmu a podnikanie sa jej tu dobre rozbehlo nakoľko je tu väčšia klientela a je tu viac peňazí len čo ďalej,zarobené peniaze stačia akurát na zaplatenie bytu a bežných výdavkov,boli sme aj v banke ale tam nemáme šancu nakoľko je tam dlžoba.tak že nikto vám nepožičia lebo máte dlžobu a dlžobu neviete vyrovnať lebo vám nikto nepožičia.začarovaný kruh.Prosím poraďte,Ďakujeme.

Dokladovanie príjmu SZČO daňovým priznaním

Posledny prispevok patril mne a chcem konkretizovat otazku. Nejde mi o to, aby som hypoteku dostala bez dokazovania prijimu, ale ci je mozne SZCO dokladovat prijem aj inym sposobom ako danovym priznanim, cize skor, ako za rok. Budem mat uzatvoreny kontrakt na dodavku sluzieb na dobu neurcitu s konkretnou sumou. Pri zamestnani staci dokladovat prijem za poslednych 6 mesiacov, ak sa nemylim. A vhodna by mi bola aj hypoteka s dofinancovanim 70%. Je nieco podobne mozne? Dakujem.

začínajúca SZČO a hypotéka pre mladých

Mam zaujem o hypoteku pre mladych. moj status: - absolvent nastupujuci na zivnost v januari, vek 26 - prijem bude spadat do kriteria hypoteky pre mladych - slobodna, bez zavazkov a dalsieho financneho zatazenia splatkami Je mozne o hypoteku poziadat skor nez za rok po odovzani danoveho prizania? Myslim tym, ci bankam postacuju naprklad pravidelne prijimy na ucet (v pripade ak ziadam o uver v banke, v ktorej mam vedeny ucet), resp. zmluva na dodavatela zakaziek na dobu neurcitu... Ide mi v podstate o to, ze miesto platenia podnajmu si chcem radsej spalcat uver, lebo cena sa v bratislave nie velmi lisi a chcem si preto zabezpecit uver cim skor. Pracujem v oblasti projektovania stavieb a prijem sa mi bude zvysovat kazdym rokom, takze dobu fixacie by som si chcela zvolit na 3 roky. Neviem ake dlhe obdobie by som uver chcela splacat a preto by mi velmi vyhovovala moznost platenia mimoriadnymi jednorazovymi splatkami bez poplatku. Zaujima ma tiez, ci tieto jednorazove spatky znizuju vysku urokov. Mam zaujem o uver v hodnote 50000€. Rucit nehnutelnostou mi vie tretia osoba, avsak cena nehnutelnosti nie je v plnej hodnote vysky uveru. Je mozne rucit aj samotnou nehnutelnostou, ktora je predmetom hypoteky? Toto riesenie by som najradsej realizovala behom roka. Viete mi poradit napriklad pri vybere banky, v ktorej si viest bezny ucet (ak mi z toho moze plynut vyhoda pri hypoteke), resp. vyber banky, do ktorej mi bude chodit prijem a bezny ucet budem viest napriklad v mBank, kde su naklady velmi nizke. Uvedomujem si, ze ziadam o komplexnu radu, takze budem rada, ak mi dotaz bude zodpovedany aspon ciastocne. Urokove sadzby som si na vasich strakach prezrela a najviac sa mi pozdavala dexia, ale aj slov. sporitelna. Vopred Vam dakujem za odpoved a dufam, ze mi pomoze planovane sa zariadit v predstihu uz teraz. Karla

Najvýhodnejšia hypotéka

Dobrý deň, s priateľom uvažujeme o spoločnom bývaní. Keďže sa rozhodujeme pre stavbu vlastného domu alebo kúpe bytu, chceli by sme si vziať úver v banke. Potrebovali by sme poradiť, ktorá banka má momentálne najvýhodnejšiu ponuku hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých aby niečo aj ušetrilo? Resp. ako tieto ponuky správne porovnať? Za odpoveď vopred ďakujem.

Hypotekárny záložný list vs hypotéka

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako funguje financovanie hypotekárneho úveru vydaním hypotekárnych záložných listov. V prípade aká časť danej hypotéky sa môže finacovať z HZL. Ako sa môže hýbať úroková sadzba na základe úroku HZL. S pozdravom kobor

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.