FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie financovanie bývania bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU VOĽBA ÚVERU NA BÝVANIE

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Ako fungujú hypotéky a potrebné úvery

Dobrý deň Chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli poradiť článok alebo stránku kde by som sa dočítal podrobnosti o fungovaní hypotekárnych a spotrebných úveroch. mám na mysli podrobné informácie o týchto produktoch potreboval by som to do jednej práce do školy ďakujem

Aký úver zvoliť pri prestavbe domu

Dobrý deň, uvažujeme s manželom o vybratí úveru na menšie prestavby v rodinnom dome. Nevieme sa zorientovať v spoločnostiach poskytujúcich úvery a nemáme dostatočný prehľad o možnostiach splácania. Uvediem údaje čo sa týkajú našich možností. Prosím vás o poskytnutí info o najvýhodnejšom produkte v našom prípade a pri našich možnostiach. - manželský pár, zárobok manžela cca 1000/mes. - nemáme žiaden další úver a ani nesplácame nijaké dlžoby. Má vyživovaciu povinnosť na 1 dieťa - manželka nezamestnaná - nechceme žiaden úver kde sa ručí nehnuteľnosťou, dokladovať môžme (je to naozaj na účel prestavby a úprav) - splátky do by sme chceli v rámci možností do 150 - 160 € mesačne na dobu do 7 rokov. - výšku úveru si predstavujeme 6000 až 7000€. Ak existuje za týchto podmienok vôbec nejaký produkt v niektorej z bánk, prosím o jeho odporučenie.

Najvýhodnejšia hypotéka pri príjmoch 440 eur

moj príjem je vo výške 440eu v čistom,potrebujem poradit najvýhodnejší uver na kupu nehnutelnosti. výška uveru_17000eu. dakujem

Kto poskytuje preklenovací úver

preklinovaci uver a jeho urokove sadzby. Ktora banka ponuka tento typ uveru,teda teda vobec. Dakujem!

Kedy je lepšie vziať si hypotéku v marci, či v ap

Dobry den, v sucastnosti mame uz vyplatenu rezervaciu na byt o ktory mame zaujem. Ta je platna do polovice aprila. Viem ze v zakone o bankach boli schvalene nejake zmeny tykajuce sa aj hypotek. Hlavne ma zaujalo splatenie hypoteky inou hypotekou. Oplati sa pockat a poziadat o hypoteku az v aprili, alebo je lepsie vyuzit reklamne kampane bank- hypoteky bez poplatku atd., ktore sa prave rozbehli a myslim ze budu trvat presne do 31. marca? Dakujem

Hypotéka pred svadbou alebo po svadbe

Dobrý den, v sučastnosti uvažujeme s priatelkou nad kupou bytu a v dohladnej dobe aj nad svadbou. Je vyhodnejsie resp. nevyhodnejsie brat hypoteku este ako nemanzelsky par, alebo mame radsej pockat do svadby??? Nemam na mysli posudzovanie prijmov, skor sme boli upozornení na rozne nasledne poplatky (???) banke v prípade neskorsieho sobasa. (o hypoteku by sme ziadali obaja, v kupnej zmluve vedeny 50/50) Iny hyp. poradca nam zase tvrdil ze s tym ziaden problem nie je a pripadne poplatky su zanedbatelne. dakujem

Hypotéka pre manželov s tromi deťmi a pôžičkou

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,aká by bola najvýhodnejšia hypotéka alebo stavebné sporenie aby sme si z manželom mohli kúpiť byt.Pretože máme tri deti a ešte nejaké pôžičky.A v žiadnej banke nám nevychádza žiadna hypotéka.Za radu Vám vopred Ďakujem.

Zateplenie fasády na úver

Chcem dokončiť fasádu na svojom rod. dome(zateplenie fasády).Chcel by som vedieť ktorý úver,medziúver alebo hypotéka by mi vyhovovala najviac.Chcel by som to zrealizovať teraz na jeseň alebo na jar budúceho roku.Môj plat sa pohybuje od 700 do 1000 eur a manželka má plat 500 eur.Jednalo by sa o sumu asi 3400eur.Ďakujem

Príjem zo zahraničných sezónnych prác

Dobry den, ja mam otazku na ziskanie hypotekarneho uveru, alebo najvyhodnejsieho uveru financovania kupy bytu v okrese Bardejov. Pracujem v zahranicii sezonne ale skoro celorocne. Akurat menim medzi sezonnami zamestnavatelov. moja vyska prijmu rocne je okolo 15 000 eur rocne. Vyska uveru by sa mala pohybovat okolo 35 000 eur a splatnost do 5-10 rokov. Co by bolo pre mna to najlepsie a najvyhodnejsie. Dakujem a cakam na vasu odpoved

Aká hypotéka je výhodná pre kúpu domu v Maďarsku

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť, aká hypotéka by bola pre nás najlepšia? Priateľ je zamestnancom Policajného zboru, jeho príjem je cca 500 eur v čistom. Ja zatiaľ študujem. Priateľ si chce zobrať úver na Slovensku na kúpu nehnuteľnosti v Maďarsku v hodnote 45 000 eur. Počuli sme o americkej hypotéke, len nevieme, že v ktorej banke je to najvýhodnejšie. Priateľovi rodičia by založili dom a moja mama by sa zaručila svojím príjmom, cca 600 eur. V ktorej banke by to bolo pre nás najvýhodnejšie? Chceli by sme mesačnú splátku v hodnote 200 eur - konštantnú mesačnú splátku na dobu splácania 30 rokov (od júla budem pracovať a mám zdediť nejaké peniaze - počuli sme, že v niektorých bankách sa dá raz do roka vložiť ľubovoľná finančná čiastka - radi by sme to využili a hypotéku by sa nám potom podarilo predčasne splatiť). Prosím Vás, poraďte nám. Za odpoveď vopred ďakujem.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.