FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU SPLÁCANIE ÚVERU

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Čo sa stane s úverom v eurách pri návrate koruny?

Mam zriadeny hypotekarny uver v eurach. Co ak sa vplyvom ekonomickej krizi vrati na Slovensko koruna ? Co to znamena pre ludi, ktory maju uvery v eurach ? Dakujem.

Dá sa prevziať úver z jedného dlžníka na iného?

Dobrý deň. Potrebujem poradit. Svagrova vzala uver na dom, v ktorom byvam ja s mamou a potrebovala by som poradit ako prevziat uver na seba bez toho aby som musela vziat novy uver a vyplatit stary. Da sa tento zaväzok inym sposobom prevziat ? Dakujem.

Čo robiť, keď banka neschváli navýšenie úveru

Dobry den,,, chcela by som sa opytat.Priatel si poziadal o navysenie uveru ktory si bral minuly rok o 2500eur . prislo mu vyjadrenie ze to nieje mozne.. Pricom priznal danove vo vyske 6000 eur.Je zivnostnik.Ja som mala byt ako rucitel,,, som zamestnanec stavkovej kancelarie,moj prijem je mesacne 500 eur v cistom,Takisto vyzadovali este jedneho rucitela.Ako je mozne ze jeden rok mu poskytnu uver bez problemov 7000 eur a druhy rok je problem s navysenim,,, pritom kazdu splatku uveru ma vcas splatenu bez omeskania. A nechce sa mi verit vyjadreniam ako ze sme mladi a rizikovi.Dakujem Maja

Refinancovanie úverov

Dobry den chcem sa len opytat na toto:idem si predcasne vyplatit uver v inej banke,ide o to ze moja banka kde si beriem uver si vyziada nejaky vypis o zostatku uveru ktory chceme vyplatit, ide mi o to ze ked banka poskytuje toto tlacivo ci je na nom uvedeny stav ziadatela ci tam bude napisane ze napr.: pan Jan ... zostatok uveru je 1000e bytom ... stav zenaty ,ide mi hlavne o ten staav ci na tom tlacive bude pisane aj tieto udaje.Lebo ked si berieme uver je zenaty ale potrebujem aby na tom vypise s inej banky nebolo pisane ze je rozvedeny dakujem za odpoved dost mi to suri

Preniesť hypotéku do inej banky

pekny den mam hypoteku 45000eur/5,4%/29rokov a spotrebny uver 6000eur/9,4%/6rokov od VUB. dalo by sa to predat do inej banky ako jeden celok s mensim urokom dakujem za radu

Presun ťarchy hypoteky z jedného domu na iný

Chcela by som sa informovať. Bývame v rodinnom dome , ktory je založený v banke, potrebovali by sme sa presťahovať s važnych rodinných dôvodov. Dalo by sa , že by sme presunuli ťarchu z terajšieho domu na iný. Ako by sme mali postupovať? Čo k tomu potrebujeme a aké sú podmienky?Ďakujem.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.