FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie financovanie bývania bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

OTÁZKY NA TÉMU HYPOTÉKA SO ŠTÁTNYM PRÍSPEVKOM PRE MLADÝCH

Odpovedal(a): Miroslava Hrášková

Je lepšie zvoliť si hypotéku na 20 alebo 30 rokov?

Dobry den, prosim o radu. V najblizsej dobe by som chcel vybrat hypoteku so statnym prispevkom pre mladych (70% z celej sumy nehnutelnosti). Co je vyhodnejsie? Vybrat ju na 30 rokov (nizsie splatky) popri tom setrit a potom po 20 rokoch naraz doplatit zvysnu cast penazi, alebo ju rovno vybrat na 20 rokov (vyssie splatky). Je medzi tym velky rozdiel? Pytam sa, pretoze nizsie splatky by mi hlavne na zaciatku splacania velmi pomohli. Dakujem za radu.

Hypotéka pre SZČO

Dobry den, chcela by som poziadat o hypoteku pre mladych. Pol roka pracujem ako szco a este som nepodavala danove priznanie. Ako v tomto pripade budem dokladovat svoj prijem? Dakujem

Môže mať profesionálny vojak hypotéku pre mladých

Mozem si ako prof. vojak zobrat "hypoteku pre mladych" ak poberam prispevok na byvanie vo vyplate?

Je možné prefinancovať úver hypotékou pre mladých?

Dobry den, som majitelkou bytu, ktory som kupovala este pred svadbou na hypotekarny uver. Chceli by sme s manzelom prepisat na neho polovicu bytu. Spolu splname podmienky na hypotekarny uver pre mladych. Je nejaka moznost, aby sme spolocne ten byt prefinancovali uverom pre mladych. Pripadne, zeby on kupil odo mna tu polovicu aj so statnym prispevkom? Je tu vsak problem, ze on ma velmi nizky plat, takze ked posudzuju iba jeho, on uver nedostane ziadny. Ja mam vsak plat vyssi, takze spolu by sme uver dostali a aj by sme splnali podmienky na hypoteku pre mladych. Dakujem

Predstavuje hypotéka lacné peniaze?

riesime sice hypoteku cez finanncneho poradcu, aj tak by som chcel vediet viacero nazorov. Chystame sa kupit byt. Splname poziadavky pre statnu dotaciu pre mladych. Financny poradca nam odporucil ziadat hypouver na 70 percent hodnoty nehnutelnosti, hoci by sme teoreticky mali vlastne uspory, teda az taku sumu od banky nepotrebujeme. Poradca argumentuje, ze to su najlacnejsie peniaze ktore mozme dostat a preto sa nam to vyplati. Samozrejme ked vrazime vsetky peniazky do hypo potom neostane na zariadenie, ale byt je obyvatelny- nie su nutne potrebne ziadne upravy, preto tu hotovost az tak surne nepotrebujeme. Aky je Vas nazor? Brat radsej vyssiu sumu alebo sa ju snazit tlacit co najviac nadol?

List vlastníctva a splácanie splátok alebo len úro

Zdravim, v banke som si zobral uver, ale neoznamili mi vysku splatky, pretoze mam platit zatial iba uroky, dokial nepredlozim list vlastnictva s plombou na byt k hypoteke, aj ked uz je plomba na povodneho vlatnika (k tomuto istemu uveru). Je to normalne? Ja chcem platit riadne splatky. Teoreticky ak nedostanem list vlastnictva aj rok, to budem stale platit iba uroky - nechcem predlzovat uver a viacej ho preplacat ... Mam v tomto case narok na ulavu na percentach z dovodu, ze sa jednalo o hypoteku pre mladych, t.j. minus 3%, alebo musim platit cely urok ? Dakujem za info.

Aká je maximálna hranica príjmu pre poskytnutie št

dobry den, v januari 2009 som si brala hypotekarny uver v unicredit bank vo vyske cca 85000 €. Moj cisty priemerny prijem za rok 2008 bol 900 €. V banke mi vsak nedali moznost o poskytnutie prispevku pre mladych. Uver som brala sama, ale mala som rucitela, ktory ma plat ovela vyssi ale je len rucitel a nie spoluziadatel. Chcem sa opytat, ci som mala narok na tento prispevok alebo nie. A ak ano, ci sa da on poziatat aj spatne? Dakujem.

Hypotéka alebo úver na dostavbu domu

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,čo by bolo pre mňa výhodnejšie zobrať na dostavbu domu hypotéku alebo úver. Hrubá stavba má hodnotu 40 000€,výška úveru alebo hyp. by bola 25 000€. Mám 27 rokov a som živnostník . Za odpovedˇvopred ďakujem.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.