Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Poradňa - opýtajte sa...

Máte otázky z oblasti daní a účtovníctva, miezd alebo financovania byvania? Potrebujete sa poradiť s právnikom o rodinnom či obchodnom práve? Investujete alebo by ste chceli začať investovať? Využijte služieb nášho poradenského centra a obráťte sa na nás! Radi vám poradíme.

Daňová poradňa     Financovanie bývania Právna poradňa     Investičná poradňa
       

Investičná poradňa

pioneer_invetments.jpgInvestičné poradenské centrum www.finance.sk prevádzkované v spolupráci s investičnou skupinou Pioneer Investments vám ponúka možnosť zodpovedať vaše otázky týkajúce sa investícií a investovania.

Pomôžeme vám orientovať sa v širokej škále finančných produktov, ktoré kapitálový trh ponúka. Môžeme vám poradiť so základmi analýzy investičných príležitostí, ako eliminovať investičné riziká a ako hodnotiť dosiahnuté výnosy z vašich investícii.

Ako vložiť otázku?

Ak ste zaregistrovaný na serveri www.finance.sk, potom do registrovaného prístupu nižšie napíšte svoje meno a heslo. Po vyplnení vás systém nasmeruje k formuláru, kde vložíte vašu otázku. V prípade, že registrovaní nie ste, môžete sa jednoducho zaregistrovať tu.

Investičná poradňa - Zadanie otázky

Ospravedlňujeme sa čitaleľom a užívateľom nášho Poradenského centra, ale príjmanie otázok do sekcie Investičná poradňa bolo dočasne pozastavené. Ďakujeme za pochopenie.

Investičná poradňa - odpovede

Sekcia: Investovanie   |   Téma: Akciové trhy

Dobrý deň, akútne by som potrebovala odpoveď na otázku: Ako sa presne počíta reálna cena za ropu? - je pre tento výpočet stanovený konkrétny vzorec, metóda výpočtu? Počíta sa reálna cena z nominálnej? Aký vplyv tu zohráva inflácia? napr. keď priemerná nominálna cena ropy v roku 1980 bola 37,42 USD/bbl a priemerná reálna cena ropy v danom roku 102,61 a inflácia v USA 13,58% (alebo konkrétne inflácia v USA nemá až taký vplyv? vplyv kolísania USD?) Ďakujem za odpoveď.

Odpovedal(a): Ovčarik Miroslav, Ing.
Sekcia: Investovanie   |   Téma: Kam investovať?

Dobry den, Chcel by som sa informovat, kde sa daju obchodovat komodity pre siroku verejnost online. Konkretne by ma zaujimala komodita kava /Brazilia/ a kukurica/USA/. V idealnom pripade by som bol rad keby Ste mi zaslali aj Vase cenne poznatky, z akymi poplatkami a problemami sa pri komoditach ako tieto dve mozem stretnut. Pekny den prajem.

Sekcia: Investovanie   |   Téma: Pravidelné investovanie

Dobrý deň. Rád by som si mesačne sporil sumu cca 50,- Eur. Po 30 rokoch by som si našetrenú čiastku chcel vybrať. Približne raz za rok by som chcel mať možnosť nejaké peniaze si vybrať (len v čase núdze). Aký produkt by ste mi navrhli? Vopred ďakujem.

Odpovedal(a): Ovčarik Miroslav, Ing.
« Předchozí 1 2 3 4
Reklama