FORMULÁR NA VLOŽENIE OTÁZKY:

Aby ste mohli vložiť otázku, musíte sa najskôr prihlásiť

OTÁZKY NA TÉMU AKCIOVÉ TRHY

Odpovedal(a): Redakcia

Ako sa počíta reálna cena za ropu?

Dobrý deň, akútne by som potrebovala odpoveď na otázku: Ako sa presne počíta reálna cena za ropu? - je pre tento výpočet stanovený konkrétny vzorec, metóda výpočtu? Počíta sa reálna cena z nominálnej? Aký vplyv tu zohráva inflácia? napr. keď priemerná nominálna cena ropy v roku 1980 bola 37,42 USD/bbl a priemerná reálna cena ropy v danom roku 102,61 a inflácia v USA 13,58% (alebo konkrétne inflácia v USA nemá až taký vplyv? vplyv kolísania USD?) Ďakujem za odpoveď.

Odpovedal(a): Redakcia

Harvardský Dividendový Investiční Fond,a.s.

Dobrý deň Chcel by som Vás požiadať o radu. V kuponke som kupil akcie Harvardský Dividendový Investiční Fond,a.s. ISIN 0008009909.V roku 2003 prišiel dopis z HBS poradenská,a.s.že ak chcem že vyplatia podiely vo výške 6,9 US.V tej dobe ma to nezaujímalo a preto by som sa chcel spýtať či to má nejakú hodnotu, ak áno čo sa dá s tým robiť. Sú to akcie HBS poradenská,a.s. HPH,ISIN CZ 0009086708 Dúfam že mi odpoviete už som to skúšal všade možne a zatiaľ mi nikto neodpovedal.Vopred ďakujem Pucher

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.